Wpis z mikrobloga

Serio?! A co? Zdawalność była za mała? :D
Ja #!$%@?ę, ten kraj się stacza.
Ja sam zdawałem z wosu jakieś 10lat. Nie uczyłem się nic a nic, ale akurat w klasie maturalnej PiS doszedł do władzy i po prostu interesowałem się polityką. Zdałem na 90% z podstawy i 70 z rozszerzonego.
@LuckyLuq: Wos nie jest taki, jak ci się wydaje, otwórz sobie arkusz. Jest dużo zadań, w których np. masz do wypełnienia 3 rzeczy (np. 3 nazwy krajów), jak wypełnisz dobrze 2, to i tak 0 pkt. Dużo czytania ze zrozumieniem (trzeba wstrzelić się w klucz), a wypracowanie... ciężko stwierdzić, co oni w ogóle chcą od tych uczniów, są zawsze nisko punktowane, nawet jak dasz dużo źródeł, faktów, dobrą tezę itd. Nie
@whysooseriouss: Potwierdzam, WOS to taka bardziej geografia na maturze. Mapka z państwami, dane, wykresy. Polityki mało. Wypracowanie standard - jak to dobrze jest w UE, jak to dobrze rząd sie opiekuje etc. A jak jest coś czysto politycznego, to dylemat - piszesz pod klucz i przytakujesz wszystkiemu, albo piszesz po swojemu i masz mało punktów. Klucz nie przewiduje krytyki państwa. Nie mówię o jakichś wywrotach, "rząd to #!$%@?" i poważnych analizach,
@p0lybius: Czytałeś tegoroczny arkusz w ogóle? Tam nie ma nic o uwielbieniu państwa, UE czy innego tworu politycznego. Polityki mało, politologii i nauk pokrewnych dużo. Akurat tak się składa, że wiem kto układa te arkusze i jest to dosyć spory kosiarz na studiach, więc wynik mnie nie dziwi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po sprawozdaniach z poprzednich lat widać, że maturzyści nie myślą, tylko tłuką stadnie pierdoły z