Wpis z mikrobloga

#chwalosie to kolejny rok, kiedy moi uczniowie zdali i nie polegli na maturze z matmy. Nie jestem nauczycielem, daje tylko korki ale się pytam co #!$%@? robią nauczyciele że taki odsetek nie zdaje a nie oszukujmy się zadania są tak trudne że małpe by nauczył je rozwiązywać na te 30%... Ale nic, dzięki temu ja zarabiam, dzieci zdają i wszyscy są szczęśliwi :-)
#matura #wygryw #matematyka #uczsiezwykopem
  • 14
@monika_90: No cóż może czasem też potrzeba odrobiny chęci ze strony ucznia?Pamiętam jak u mnie w klasie do matury podejść chciał każdy, a na dodatkowych po lekcjach zostawały jednostki.
@azetka: pracowalam w szole ( ale nie jako nauczyciel) i wiem ze problem w duzej mierze tkwi w nauczycielach. Nawet klasy nie potrafia uspokoic a uwierz wcale to nie jest jakies niewykonalbe zadanie a zaznacze ze prawie kazdy gimnazjalista byl wyzszy ode mnie o glowe a mimo wszystko potrafili siedziec cicho i sie skupic
@monika_90: Zgadzam się, sam w szkole średniej mailem nauczycielkę która nie potrafiła wytłumaczyć nic. Jej lekcje wyglądały na zasadzie że "wykładała" nowy temat robiła kilka przykładów na tablicy po czym padało pytanie "czy ktoś czegoś nie rozumie" , jeśli był taki to dostawał 1 za nie uwagę. Następne 3 lekcje to było przerabianie zadań na tablicy gdzie brała wyrywkowo, nie zrobiłeś zadania dobrze 1 zrobiłeś 3 jak jakieś trudniejsze to mogłeś