Wpis z mikrobloga

Mam z niezłą bekę przy wchodzeniu na #matura
Czytam posty:

64% z matmy rozszerzonej, idę się powiesić, marzenia poszły się je%#@%

Jeden przedmiot rozszerzony poniżej 70, k---a mać - wszystko w p---u

itd

itp


Macie wyniki o jakich marzył nie jeden maturzysta, a Wy p---------e o straconych marzeniach. Co k---a? Jakie Wy macie ubogie marzenia - dla mnie prawdziwe marzenia to szczęśliwy dom, rodzina i zdrowie. Czyli co, to że jak nie pójdziecie na WAT a AGH przekreśla Wam przyszłość? Skończcie płakać jak małe dzieci bo przyszłość stoi przed Wami otworem, a takie zbędne użalanie się nad sobą jest żenujące.

#studbaza
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak ktos nie mial samozaparcia, zeby dobrze zdac mature, to jak moze miec samozaparcie zeby odniesc sukces pomimo c------j uczelni?


@Coolek: jeszcze sie do tego odniose. w wieku 19-20 lat (czyli wtedy co ludzie zdaja mature zwykle) wiekszosc jest jeszcze mentalnymi gowniarzami. na przykladzie wlasnego otoczenia (w tym mnie ;D) zauwazylem, ze najwiecej sie zmienia gdzies na 3-4 roku studiow. i w ten psosob ludzie co sie przeslizgiwali z roku
  • Odpowiedz
@SquashPL: Jestem dość już stary ale 10 lat temu bez matury rozszerzonej powyżej 70% nawet na średnia uczelnie nie dało się dostać. Macie niż demograficzny, uczelnie walczą o studentów, macie łatwiej.
  • Odpowiedz
Ma sie cieszyc ze skonczy w Bzdzionkowie Mniejszym na studiach Bezpieczeństwo Wewnetrzne?


@sspiderr: Z 64% z rozszerzonej matmy bez problemu dostanie się na PWr bądź informatykę na UWr (jedna z lepszych miejscówek edukacyjnych w Polsce). Poza tym, nigdy nie widziałem by w pracy ktoś wymagał konkretnej "renomowanej" uczelni.

Co innego by się jakoś rozwinąć na studiach - jednak wszystkie (wiadome mi) polibudy w Polsce to wielka, śmierdząca kupa, jeśli chodzi
  • Odpowiedz
@onsok: Jak masz 19 lat, wszyscy (a przynajmniej takie masz wrażenie) znajomi idą na zaplanowane studia, rodzina wywiera na Ciebie jakieś dziwne, niekoniecznie racjonalne naciski - to tak, rok to dużo.

Nie zapominaj też, że dla większości ludzi w tym wieku, matura to najważniejsze wydarzenie w ich dotychczasowej karierze naukowej.
  • Odpowiedz
od dzieciństwa chciej zostać lekarzem

idź do tzw. dobrego liceum

wiedz, że potrzebujesz napisać rozsz. chemię i biologię na jakieś 90% każda

ucz sie chemii i biologii, wszystko inne zaniedbuj ku strapieniu nauczycieli i rodziców

kilka miesiecy przed maturą przestań praktycznie wychodzić z domu, ucz się do upadłego

napisz maturę
  • Odpowiedz
@FlameRunner: no tak, fakt to s------l sobie cale zycie idac na gowno studia bo rodzina i znajomi wywieraja naciski. za 10 lat jak bedziesz Januszem z odzanka ochroniaza w Lidlu ta sama rodzina/znajomi beda miec w dupie Ciebie i to jak ulozyles sobie zycie
  • Odpowiedz
  • 2
@SquashPL ja tam sie cieszylem ze zdalem. Wyniki to nie jest wyznacznik. Znam osoby co pozdawaly 90+ ale sa nie ogarniete, bo nie wykazuja w ogole logicznego myslenia
  • Odpowiedz
@sspiderr: nie popadaj ze skrajności w skrajność. Przy takich wynikach nad ktorymi oni płaczą większość uczelni z top10 w Polsce ich przyjmie :)

No chyba, że ktoś celował w kierunek, który miał medianę 99 procent z matematyki rozszerzonej
  • Odpowiedz
@sspiderr: aha, bo to od studiów zależy przyszłość? no jak idziesz na medycynę, prawo czy też najlepsze kierunki techniczne w kraju to może ale w innym wypadku nie, na pewno nie w Polsce
  • Odpowiedz