Wpis z mikrobloga

Będę wołał tagami: #gry #steam #psychologia
https://www.surveymonkey.com/r/7KT2B9P - Zbieram odpowiedzi do mojej pracy magisterskiej - bada ona to, czy ilość czasu poświęcanego na gry komputerowe ma wpływ na przejawianie cech autystycznych. Ankieta nie powinna zająć dużo czasu (maksymalnie 10 minut) - wypełniając ją, bardzo mi pomożecie. Proszę również, żebyście w miarę możliwości przesłali ją dalej do swoich znajomych, ewentualnie czy możecie mi doradzić, gdzie jeszcze można ją zamieścić? Wersja angielska ankiety pojawi się na dniach, więc mogę umieszczać na anglojęzycznych portalach.

Ale to nie wszystko! Do tego dochodzi jeszcze #rozdajo - każda osoba, która zaplusuje oraz wypełni ankietę, ma szansę otrzymać:
1) Dowolną grę na Steamie do 10 euro
LUB
2) ekwiwalent 10 euro przelewem na konto, jeśli nie chcesz gry - liczone wedle dzisiejszego kursu, to jest 4,41006998 złotego polskiego (czyli około 44 zł).

Spośród zakwalifikowanych osób (czyli tych, które zaplusowały i wypełniły ankietę [wiem, że nie będę mógł sprawdzić, czy ktoś rzeczywiście wypełnił, tutaj pokładam zaufanie w waszą uczciwość]), rozlosuję jedną, która zgarnie nagrodę.
Z góry dzięki za wypełnienie ankiety!
  • 80
@afc123: Pierwsze pytanie o godziny przegrane w tygodniu, później już uderzanie w relacje międzyludzkie i psychikę wypełniającego (uciekanie w marzenia bądź nie, nieśmiałość bądź nie itd.). Dobre pytania, również ciekawi mnie temat pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eM-Ka: @Prokurator_Bluewaffles: Tematem pracy jest to, czy granie wpływa na rozwój cech autystycznych. Obserwowanie pro playerów w LoLa mnie zainspirowało, a głównym bodźcem było community z pewnego serwera RPG w Star Wars: Old Republic ;)

@PurpleHaze: Spokojnie, to dość często wrażenie przy tego typu ankietach.

@urs6: Niestety, nie mam, m.in. dlatego piszę na ten temat pracę magisterską. Jestem jednak pewien, że coś się w internetach znajdzie. Z chęcią
@afc123: poszło, jedyne co mnie zastanawia to pytanie ile poświęcam na granie - obecnie bardzo mało, bo takie godziny pracy + inne obowiązki, ale generalnie mogę powiedzieć że większą część życia przegrałem (w gry ;) ), a tego z ankiety się ode mnie nie dowiedziałeś
@afc123: Czy pytania podobne ale nie te same nie służą czasem do odfiltrowania ludzi którzy klikają na ślepo? Często w ankietach to samo pytanie pojawia się w dwóch formach lub lekko zmienione tak, że odpowiadając raz jesteśmy "na tak" a przy inaczej ujętym pytaniu powinniśmy być "na nie".
@afc123: Według mnie samo ustalenie czasu gry tygodniowo to za mało. Powinieneś uwzględnić to, ile osoba grała w przeszłości, jej wiek (co robi) i może w jaki typ gier gra. To bardzo ciekawy temat. Z racji tego, że nie znam się za bardzo na psychologii i metodach badania, zastanawiam się, jak łatwo jest oszukać w takim teście. Niektóre pytania były aż za bardzo stereotypowe, jeżeli chodzi o autyzm
@afc123 zrobiłem, ale jak zwykle przy takich ankietach mam wrażenie, że pytania nie są do końca miarodajne. Często nie mogę się zdecydować bo pytanie zdaje mi się nie być jednoznaczne.

Np. Czy lubię poznawać nowych ludzi?
I tak, i nie - zależy od poznawanych ludzi.
Czy dobrze czuję się wśród znajomych - zależy od znajomych.
Czy denerwuje się kiedy plan mojego dnia zostake zakłócony - zależy od tego co to spowodowało.
Itp.
@afc123: Pytanie "Zwykle zauważam numery tablic samochodów lub podobne ciągi informacji" mnie mocno zaciekawiło, bo ja niekiedy jestem porąbany na tym punkcie, widzę jakieś zależności między dwoma lub wieloma tablicami, np. anagramy tablicy mojego auta itd. a robię to jakoś z automatu, nie zastanawiam się nad tym mocno tylko od razu to wiem.
Obecnie spędzam więcej czasu na grach, przez parę wcześniejszych lat miałem przestój i grałem dość mało, ale za
@afc123: A skąd będziesz wiedział czy granie wpływa na rozwój cech autystycznych, czy to cechy autystyczne wpływają na granie (bo prędzej spodziewałbym się związku w tę stronę)?
Poza tym co do ankiety:
- brakuje odpowiedzi środkowej i przez to masz zepsute wyniki, bo zaznaczałem coś, z czym nie do końca się zgadzałem,
- dziwne pytania, w których nie wiadomo o co chodzi, np. "bardziej pociągają mnie ludzie niż rzeczy" - co
@afc123: Wypelnilam :) Choc mialabym pare uwag co do pytan. Jezeli moge zwrocic uwage to przy pierwszym pytaniu bylo "Pan/Pani" tez studiuje i u nas przy tworzeniu ankiety to byl blad :D Z grzecznosci podaje sie "Pania" pierwsza chyba ze jest to taki skrot "Pan/i" wtedy wyglada to lepiej :) A druga sprawa to pytania. Przy niektorych z nich trzeba troche sie skupic a nie kazdy respondent zrozumie o co Ci