Wpis z mikrobloga

nie rozumiem ludzi, którzy wynajmują mieszkanie (zwykle za pół pensji)


@fortheworld: niby tak, ale to drugie 7,5k zł nawet wystarcza na jedzenie jak się człowiek postara
Nigdy się nie opłaca bardziej niż kredyt. Właśnie się przesiadłem z 40m za 1500zł na 60m za 850zł LOL. Lokalizacja 600m dalej od centrum.


@DarkSoul667: Tiaaa w jakim miescie takie ceny i takie kredyty i preferencyjne warunki?
Bo dla przykladu 60m we wroclawiu to jest 300-350tys. I bez polowy wkladu wlasnego to na 30 lat dostaniesz ale 1200-1500zl miesiecznie do placenia.
Wiec z tym oplacaniem sie to tak srednio. Zwlaszcza jesli
Właśnie się przesiadłem z 40m za 1500zł na 60m za 850zł LOL.


@DarkSoul667: Ciekawe gdzie to jest taki stosunek wynajmu do kosztu mieszkania na kredycie. Chyba że podałeś całkowity koszt wynajmu 40 metrów i wysokość raty za 60 metrów. A gdzie czynsz do spółdzielni w drugim wypadku? Mam nieodparte wrażenie że sobie to pominąłeś.

U mnie sprawa wygląda tak:
- wcześniej za 28 m: niecałe 30 m za 1200 zł dzielone
@ludzik: pominalem czynsz. Bylo 1500zl plus okolo 500 a jest 850 plus okolo 700zl czynszu z racji wiekszego metrazu. Obydwa mieszkania znajduja sie Krakowie na podgorzu. Roczne dodatkowe koszty okolo 1000zl na ubezpieczenie mieszkania i moje na zycie ale uczciwie liczmy ze nawet jakby mi mama kupila za gotowke to mieszkanie to tez bym placil ubezpieczenie.
@ludzik: Tak, dałem tanio na metrze, wkład był 20%. Nie sztuka jest iść do dewelopera i wydupić 8k za gówniane mieszkanie do wykończenia i jeszcze później zbijać pionę przez balkon z sąsiadem z naprzeciwka. Wziąłem w wielkiej płycie, uważam że jest lepsze akustycznie i energooszczędnie od tego co wynajmowałem, a wynajmowałem nowiutkie, oddane w 2014r. Jaram się tą chatą ale już szukam następnej bo wiem że mi się znudzi za 2
@DarkSoul667: Myśmy kupili nie młode ani nie stare- 1996 rok. Płyta faktycznie jest tania. Tylko jest ryzyko z elektryką jeśli niewymieniona. Nie powiem że nie boli mnie rata ale przynajmniej, póki co, mam mieszkanie w spokojnej okolicy na obrzeżach miasta, bez ścisku i z całkiem wydajną kom. miejską. Coś za coś.
@PurpleHaze: no super ze 350, ja kolejne w krk tez kupie przy wawelu i dam 600k za 60m i bede mowil ze po tyle chodza. Teraz kupilem w plycie na wtornym za ledwie 250k bo jestem szczylem 23 lata i w momencie zakupu i na tyle mnie stac bylo. Kredyt jest na 180k i tak wychodzi rata 850zl przy 30 latach. Przy 20 wychodzilo jakies 1200zl ale teraz tylko ja pracuje
@DarkSoul667: wodzu to o ja wymienilem to nie jest centrum miasta 10m od ratusza. To sa NORMALNE ceny we wroclawiu. Juz pomijam w tym wypadku wydatki zwiazane z doprowadzeniem mieszkania do uzywalnosci. I tak rowniez rynek wtorny mam w tym wypadku na mysli.

Piszesz o wkladzie wlasnym rzedu 25%, fajnie dobrze jest sie madrzyc z tego poziomu. Czesc osob tego typu wkladu wlasnego nie posiada, ledwo da rady uciulac na wymagany