Wpis z mikrobloga

Jest coś niezwykle pięknego w tym, jak cały naród jednoczy się na te kilka godzin aby wspólnie przeżywać coś tak pozornie błahego jak mecz piłki nożnej. Zapominamy o sporach politycznych, o podziałach społecznych, o zmartwieniach codziennego życia i przez krótki okres liczy się tylko to czy 11 ludzi wychowanych w naszym kraju, w naszym środowisku, okaże się lepszych od rywali. Futbol jest wspaniały m.in. dlatego, że zapewnia rozrywkę całemu przekrojowi społeczeństwa, że razem kciuki ściskają bezrobotni, robotnicy, lekarze, bankierzy, studenci, emeryci, przestępcy czy politycy. Wszyscy zgodnie kibicują, wszyscy obrzucają błotem sędziego, a w chwilach euforii wpadają w ramiona przypadkowych rodaków w pubach czy na ulicy. Moje osiedle zawsze tętni życiem, jednak w trakcie meczów Polski wygląda na wymarłe i nie błąka się po nim nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą. Daleko mi do bycia patriotą, ale jest coś magicznego w tych momentach gdy 15 mln Polaków śpiewa hymn przed telewizorami, gdy przeżywają taki mecz jakby od tego zależało ich życie, gdy krzyczą po golu wniebogłosy, gdy po meczu na ulicach ludzie uśmiechają się do siebie, śpiewają, skaczą i się radują, gdy Ty oglądając mecz wiesz, że uczestniczysz w spektaklu wielkiej zbiorowej satysfakcji. Piękna pogoda, środek soboty a ludzie zamiast odpoczywać, podróżować, imprezować, czy robić to co zawsze robią w taki dzień, wolą obejrzeć mecz kadry na Euro 2016. Ileż kobiet zostało zapłodnionych na fali wielkiej euforii po zwycięskich karnych, iluż twardych mężczyzn uroniło łezkę po golu Krychowiaka, iluż to chorych, samotnych, smutnych ludzi odczuło dziś piękną chwilę radości, która pozwoliła im na chwilę zapomnieć o troskach swego żywota.. Oby ta urzekająca wędrówka naszej kadry potrwała aż do 10 lipca, abyśmy cieszyli się tymi chwilami, dla których warto być kibicem, abyśmy jak najdłużej czuli tę narodową więź jaka spaja nasze serca w romantycznej pogoni za wielkim sukcesem.
#mecz #euro2016 #sport #pilkanozna #feels #oswiadczenie
  • 18
  • Odpowiedz
@Kroomka: Widzę że umiejętność odróżnienia zdania pytającego od oznajmującego to wielka sztuka. O co Ty masz w ogóle ten ból dupy? Nikogo od prawaków nie wyzwałem a Ciebie dołączyłem do odpowiedzi bo swoim komentarzem sugerujesz, że bardzo się nim przejmujesz. Tyle.
  • Odpowiedz
@Gorti: true, nawet mój różowy i wszystkie kobiety w mojej rodzinie siedzą, oglądają i przeżywają mecze Polski bardziej niż wydarzenia w m jak miłość, coś pięknego
  • Odpowiedz
@volfesik: Zawsze się znajdą czarne owce oraz ludzie którzy nie oglądają, ale to wyjątki. Jak widać Kaczyński to świetny szkoleniowiec i prowadzi Polskę do ćwierćfinału.
  • Odpowiedz