Wpis z mikrobloga

ej Mirasy, ja wiem ze mecze i reprezentacja teraz na topie, ale moze ktos pomoze
Mam problem z sasiadem, ktory jara wybitnie smierdzace fajki na balkonie. Dziwnym trafem zawsze gdy to robi do dym trafia do nas przez uchylone okno. Rozmowa nie pomogla, czy jest zatem jakis sposob z #prawo albo chociaz ##!$%@? zeby cos z tym zrobic?

Postawilem poki co plotek z podwojnej wikliny odgradzajacy nas od tych ciuli, ale to bardziej efekt psychologiczny na prosbe rozowego, zeby nie bylo ze nic nie robie. Mieszkanie kupione w grudniu, kredyt do konca zycia i #!$%@?. Najgorsze ze dzieciak mi musi to wdychac :/

#kiciochpyta
  • 29
@sorhu: wyslalem pismo do spoldzielni, bo bedac w administracji pan pokiwal glowa, wyrazil wspolczucie i tyle :/
bagiety to nie przyjada do zgloszenia, ze sasiad mi pali papierosa na swoim balkonie, dlatego szukam porad dla ##!$%@?, skoro sie nie da po dobroci
@sherkhaan: ewentualnie możesz poczytać jak wyglada kwestia eksmisji i przetargu na w związku z łamaniem praw Bla Bla - i tak nic nie zrobisz, ale obkuj się z tego, zrób ze dwa-trzy pierwsze kroki w te stronę naporem sprowokuj gościa i nagraj tak żeby się z czymś wysypał:) wtedy przedstaw mu możliwości:)
@sorhu: Jaranie na balkonie jest, niestety, legalne, ale za grilla to akurat on dostanie mandat, więc strasznie to przebiegłe... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sorhu: bieda panie, bieda - lokal z wtornego to i ma spoldzielnie. Myslalem czy by nie odpalic jakiegos glosnika skierowanego na nich, no ale halas bedzie tez u mnie, a Mloda tez by musiala cos pospac
@zunzun: a bawienie sie w pozwy o zaprzestanie inmisji, czy tam emisji?
@Naciass: zacznijmy moze od tego obok, dolni mniej smrodza i da sie przezyc, ale to obok to jakis gosciu przedemerytalny i nie wiem co on jara
poprosze o jakies sposoby - cale zycie mieszkalem w domu, wiec nie mam bagazu doswiadczen na bloki ( ͡º ͜ʖ͡º)
jesli cos to zmienia, to jest to 4-ostatnie pietro
@sherkhaan: Dla mnie palenie na balkonie to coś jak wystawianie zgniłych śmieci przed drzwi - śmierdzi mi to, więc wywalę zapach na zewnątrz, niech lepiej śmierdzi innym. #!$%@?ństwo.

Możesz próbować uczynić ich wieczornego dymka mniej przyjemnym. Kup w śmiesznym sklepie jakiś smród w sprayu i pojedź po krawędzi swojego balkonu. Będziesz musiał zamknąć okna, ale i tak musisz...

Jedyne skuteczne, cywilizowane i legalne rozwiązanie to chyba zamknięte okno i ew. klimatyzator,
@kurp: nie musi byc cywilizowane i moze byc pollegalne, zeby skuteczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
taki sprej to ile trzyma? bo faktycznie jesli tylko lekarze pozwola to mysle nad klimatyzatorem, a wtedy zamierzam drugie tyle wydac na kadzidelka czy cokolwiek co uprzykrzy #!$%@? zycie
problem jest taki, ze to nie jest tylko wieczorny dymek bo to mozna zrozumiec jakos, ale oni tak caly dzien :/
@sherkhaan: wiem tylko, ze takie sprawy da się załatwić na cwaniaka. Miałem sąsiada który tak hałasował ze spać nie mogliśmy z #rozowypasek - o 4 rano #!$%@? "Lotr" na cały regulator ze słyszałem wszystkie dialogi. Obmyslilem plan, poszedłem do admin... I juz tam nie mieszka:) tylko #!$%@? możesz wygrać z takim #!$%@?, ja musiałem trochę nawymyślać i dodać kilka szczegółów, żeby go #!$%@?, ale różowy może spać:)
@sorhu: Jednoznacznego zakazu w Polsce nie ma, ale dym podpada pod art. 144 KC zdaje się (immisja) a węgielki się łapią pod przepisy przeciwpożarowe i stwarzanie zagrożenia. Z tego, co mi wiadomo, policja raczej wymusza gaszenie takich pomysłów. Wiele wspólnot ma ponadto regulaminy, które zakazują tego rodzaju chamskich zachowań, za co z kolei sankcją może być (już na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego) nawet zlicytowanie lokalu delikwenta.
@sherkhaan: @zunzun: Z moich doświadczeń tego rodzaju eskalacja raczej nie przynosi efektu, poza może odrobiną satysfakcji z zemsty. Większość kompromisów, które udało mi się osiągnąć, to jednak droga pokojowa. Większość ludzi ma tę odrobinę przyzwoitości, żeby szanować spokój sąsiada, szczególnie dzieciatego. Ludziom często brakuje wyobraźni. Jak pójdziesz i mu powiesz, że córka kaszle przez sen przez dym z jego papierosów, to masz chyba większe szanse niż z głupimi akcjami odwetowymi.
@sherkhaan: klimatyzacje ze 3.5k zamontuj od strony sąsiada, poczujesz dym to naciskasz przycisk i #!$%@? mu tak gorący wiatr, że dym nie dojdzie, a i jemu się odechce stać tam :D
jak masz tam tylko okno a nie balkon to kup taką przenośną i wystaw rurę przez okno w jego kierunku :>
tylko #!$%@? możesz wygrać z takim #!$%@?, ja musiałem trochę nawymyślać i dodać kilka szczegółów, żeby go #!$%@?, ale różowy może spać:)


@zunzun: a wszystko pod kopułą u Ciebie w porządku?
@sherkhaan: Jeśli faktycznie jest to bardzo, ale to bardzo uciążliwe to zostaje pozew do sądu.