Wpis z mikrobloga

Wreszcie załapałem skąd taka moc hejtu na @NadiaFrance
Ogarnąłem dopiero po wczorajszym gdy skrytykowałem polską #dobrazmiana i #januszebiznesu. Większość wątku miałem jechane za to że... jestem Żydem.

NadiaFrance nie ma jechane za to że czasami (zdarza się) pisze nie na temat. Chodzi o to że urodziła się w #polska, ale za swoją prawdziwą ojczyznę z powodów kulturowych uznała #francja. Normalny człowiek skwitowałby to wzruszeniem ramion. Ale wykopowy patriota zachowuje się trochę jak współwięzień.

Tak właśnie: "nieważne że na zewnątrz byłeś artystą/naukowcem/aktorem... tu i teraz nosisz taki sam drelich jak my, a Twoja pozycja społeczna jest wręcz pasywem".
Jak to jest w Polsce? "Nieważne że nie jesteś katolikiem, nieważne że prawo i zasady są dla Ciebie ważniejsze od polskiego partykularnego interesu, nieważne że uważasz że Polki są całkiem przeciętnej urody - urodziłeś się tu i tu zdechniesz. Także lepiej rób to co my, to zaczniemy Cię prostować (wczoraj użyto wobec mnie właśnie takiego słowa), w tym będzie przemoc werbalna a nawet fizyczna jeśli trzeba."

http://www.wykop.pl/wpis/18338891/chyba-juz-tylko-cud-moze-wam-pomoc-mecz-pilkanozna/

Kim Ty jesteś, że piszesz "Wam'?

Wam? xD

A to Ty nie jesteś Polką, skoro piszesz Wam?


Do Nadii nabieram szacunku za to, że nie wstydzi się tego kim jest. A jest Francuzką, nie Polką. Takie podejście (znoszenie niewygód i/lub pogardy stada) jest hołubione przez cywilizację Zachodu i wyrasta ze źródeł tamtej cywilizacji (zgadliście: Abraham, Noe, Mojżesz...).

Pretensje żywiłbym raczej do tego co może komuś (urodzonemu tu czy gdziekolwiek indziej na świecie) zaoferować Polska i polskość. A może po prostu niewiele. Prawdziwy Polak się zacietrzewia i zaczyna sypać nazwiskami które mało kto poza samymi Polakami zna.
#takaprawda, co widać najlepiej po tym, że Polacy w drugim czy trzecim pokoleniu mieszkający #zagranico Polakami być zwyczajnie przestają. Narodowość pociągająca duchowo, intelektualnie czy nawet praktycznie jest bardziej żywotna, czego dowodem są na przykład #zydzi.

Nadiu, jeśli kiedykolwiek Cię czymś uraziłem, to chcę przeprosić. Rozumiem jak to jest żyć po swojemu wśród agresywnych konformistów.

Na deser...
https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Conrad

#przemyslenia #psychologia #bekaznarodowcow #neuropa #4konserwy
  • 23
  • Odpowiedz
@bygsyti:

Oni po prostu w grze losowej życia zostali wylosowani do urodzenia się w Polsce


Przyjście na świat to nie jest kwestia losowa. Często ludzie używają podobnych stwierdzeń typu "no a jakbyś się urodził w afryce (Czy gdziekolwiek indziej) to cośtam". Takie myślenie ma w sobie jakieś ciche, mistyczne założenie, że przed przyjściem na świat jest jakaś pula dusz i jest
  • Odpowiedz