Wpis z mikrobloga

Wreszcie załapałem skąd taka moc hejtu na @NadiaFrance
Ogarnąłem dopiero po wczorajszym gdy skrytykowałem polską #dobrazmiana i #januszebiznesu. Większość wątku miałem jechane za to że... jestem Żydem.

NadiaFrance nie ma jechane za to że czasami (zdarza się) pisze nie na temat. Chodzi o to że urodziła się w #polska, ale za swoją prawdziwą ojczyznę z powodów kulturowych uznała #francja. Normalny człowiek skwitowałby to wzruszeniem ramion. Ale wykopowy patriota zachowuje się trochę jak współwięzień.

Tak właśnie: "nieważne że na zewnątrz byłeś artystą/naukowcem/aktorem... tu i teraz nosisz taki sam drelich jak my, a Twoja pozycja społeczna jest wręcz pasywem".
Jak to jest w Polsce? "Nieważne że nie jesteś katolikiem, nieważne że prawo i zasady są dla Ciebie ważniejsze od polskiego partykularnego interesu, nieważne że uważasz że Polki są całkiem przeciętnej urody - urodziłeś się tu i tu zdechniesz. Także lepiej rób to co my, to zaczniemy Cię prostować (wczoraj użyto wobec mnie właśnie takiego słowa), w tym będzie przemoc werbalna a nawet fizyczna jeśli trzeba."

http://www.wykop.pl/wpis/18338891/chyba-juz-tylko-cud-moze-wam-pomoc-mecz-pilkanozna/

Kim Ty jesteś, że piszesz "Wam'?

Wam? xD

A to Ty nie jesteś Polką, skoro piszesz Wam?


Do Nadii nabieram szacunku za to, że nie wstydzi się tego kim jest. A jest Francuzką, nie Polką. Takie podejście (znoszenie niewygód i/lub pogardy stada) jest hołubione przez cywilizację Zachodu i wyrasta ze źródeł tamtej cywilizacji (zgadliście: Abraham, Noe, Mojżesz...).

Pretensje żywiłbym raczej do tego co może komuś (urodzonemu tu czy gdziekolwiek indziej na świecie) zaoferować Polska i polskość. A może po prostu niewiele. Prawdziwy Polak się zacietrzewia i zaczyna sypać nazwiskami które mało kto poza samymi Polakami zna.
#takaprawda, co widać najlepiej po tym, że Polacy w drugim czy trzecim pokoleniu mieszkający #zagranico Polakami być zwyczajnie przestają. Narodowość pociągająca duchowo, intelektualnie czy nawet praktycznie jest bardziej żywotna, czego dowodem są na przykład #zydzi.

Nadiu, jeśli kiedykolwiek Cię czymś uraziłem, to chcę przeprosić. Rozumiem jak to jest żyć po swojemu wśród agresywnych konformistów.

Na deser...
https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Conrad

#przemyslenia #psychologia #bekaznarodowcow #neuropa #4konserwy
  • 23
@dd-wrt: Gdy rośnie populacja, to rośnie też liczba przestępstw. Zresztą nie wiem co to ma do rzeczy... Ani ja, ani NadiaFrance nie odpowiadamy za incydenty którymi tak nakręcają się wykopki. A'propos: Polacy korzystają z tej Zachodniej gościnności nie dlatego że są jacyś lepsi (bo nie są) itp. Ale właśnie dlatego, że narody cywilizowane uważają że każdemu należy dać szansę. I to jest wzruszające...
@bygsyti: Polacy to niestety stado zakompleksionych ksenofobów. Polacy faktycznie nie nadają się do UE bo po prostu są zbyt prymitywni, wszystko co obce przyjmują ze strachem. W UK to starzy zagłosowali za wyjściem z UE, w Polsce to byliby młodzi.
@bygsyti: @motorniczy: Nadia to przecież Rene, który kiedyś jeszcze nie był tak perfekcyjny w swoim udawaniu, więc teraz trolluje i jest trollowany, a wy doszukujecie się cech negatywnych biednych polaczków xDD Taki długi wpis i zero treści.

Później dziwić się, że to do Ciebie się przyczepiają jak płoniesz nienawiścią do wszystkiego co związane jest z Polską.
olacy to niestety stado zakompleksionych ksenofobów. Polacy faktycznie nie nadają się do UE bo po prostu są zbyt prymitywni, wszystko co obce przyjmują ze strachem. W UK to starzy zagłosowali za wyjściem z UE, w Polsce to byliby młodzi.


@motorniczy:

"Nieważne że nie jesteś katolikiem, nieważne że prawo i zasady są dla Ciebie ważniejsze od polskiego partykularnego interesu, nieważne że uważasz że Polki są całkiem przeciętnej urody - urodziłeś się tu
@K_Feras_P:

wy atakujecie


Aha...

Nadie za wyzwiska przeprosiłeś.

Nadiu, jeśli kiedykolwiek Cię czymś uraziłem, to chcę przeprosić.


Aha...

Kiedy przeprosisz obywateli Polski za swoje oszczerstwa?


Aha...?
Polacy to niestety stado zakompleksionych ksenofobów.


@motorniczy: Śmiechłem srogo z ironii, że takie stwierdzenie nie różni się niczym od ksenofobicznego schematu ">wstaw narodowość< to >wstaw obelgę<". :D

@bygsyti: Nadia to trol, zasłynął tym, że wpieprza wszędzie nieistotne "ciekawostki" o Francji. Taki shitposting.

Jak to jest w Polsce? "Nieważne że nie jesteś katolikiem, nieważne że prawo i zasady są dla Ciebie ważniejsze od polskiego partykularnego interesu, nieważne że uważasz że Polki
@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej:

Nadia to trol, zasłynął tym, że wpieprza wszędzie nieistotne "ciekawostki" o Francji. Taki shitposting.


No spoko, ale czasami nawet ciekawostki napisze. Nie wiem czy troll. Mnie też czasami tak nazywają bo nie boję się mieć własnego zdania.

Nie w Polsce, tylko paru chłopków w internecie odnosi się do Ciebie nieuprzejmie. W Polsce bywa różnie.


No tak. Gdybym powiedział to samo na ulicy, to mogłoby się skończyć agresją fizyczną. Wiesz że
Pobierz bygsyti - @Statekkosmicznyzkoscisloniowej: 

 Nadia to trol, zasłynął tym, że wpiepr...
źródło: comment_JM5C3pJ6BDzOiTvbI4Az9ygeT5wfHyNU.jpg
@bygsyti:

Akcentuję, bo zauważyłem że Polaka od razu, jak to ująłeś, zaciąga się do kotła i zamyka mu usta


Akcentujesz, co prowadzi do posądzania o wywyższanie. Napisałem:

"I tak to jest odbierane, jako sytuacja kiedy odcinasz się od grupy, z której się wywodzisz (tj. mówisz językiem polskim) i ją krytykujesz. "

I to jest główny powód zjawiska. Ludzie (nie tylko Polacy) będący w grupie oczekują jakiejś lojalności członków wobec niej. Bo
@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej:

Akcentujesz, co prowadzi do posądzania o wywyższanie.


Jeśli jest tak jak mówisz, to oznacza że Polaków za tą "gorszą" nację uznają... sami Polacy.

Raczej uważa się, że obcokrajowcy nie uczą się języka Polskiego (bo po co? Lepiej nauczyć się angielskiego i też się w Polsce dogadasz, a przy okazji w wielu innych krajach).


W sumie to hobbystycznie uczę się paru języków i dobrze mi z tym. Korzyści są naprawdę zróżnicowane.
@bygsyti:

Jeśli jest tak jak mówisz, to oznacza że Polaków za tą "gorszą" nację uznają... sami Polacy.


Można spojrzeć na to z 2 stron:

1. Tak jak Ty, i ten wniosek jest prawidłowy. I wcale nie nowy. Niskie poczucie własnej wartości to jeden z polskich cieni.

2. Posądzenie, że to Ty uważasz Polaków za gorszych, bo tak akcentujesz odrębność.

...z niczego (w sensie praktycznym) i jeszcze w dodatku dumy z cudzych
1. Tak jak Ty, i ten wniosek jest prawidłowy. I wcale nie nowy. Niskie poczucie własnej wartości to jeden z polskich cieni.

2. Posądzenie, że to Ty uważasz Polaków za gorszych, bo tak akcentujesz odrębność.


Nie chcę tego roztrząsać. Chcę być sobą, a polskość nie jest dla mnie atrakcyjna. Chodź @AKAPony

https://ari.aynrand.org/issues/culture-and-society/more/The-Joy-of-Football


Dzięki za to. Dla mnie piłka nożna jako taka jest po prostu mało atrakcyjna. A gdy widzę całą narodową otoczkę