Wpis z mikrobloga

Czytam wywiad z Xavim i, jak zwykle, zastanawiam się, czy on jest bardziej głupi czy to absolutny brak pokory.

Teraz jest hegemonia Bayernu Monachium, prawda?

Nie zgadzam się. Rozmawiamy tylko o roku. W takim razie Chelsea była najlepsza rok temu, kiedy wygrała z Bayernem?

Człowieku, nie porównuj! 7:0!

Jeśli spojrzymy jedynie na wynik, to będzie zbyt powierzchowne. Trzeba obejrzeć znowu mecze, przejrzeć je, ja to zrobiłem. Bayern zmienił się w meczu z nami, nie grali tak wesoło, jak zwykle to robią, wykorzystali bardzo dobrze szybkość swoich dwóch skrzydeł, bardzo dobrze stosowali pressing, szczelnie się bronili. Mieli lepszy rytm od nas i byli silniejsi. Ale piłka była nasza, nie mogli nas zdominować. To jasne, że oni zagrali dużo lepiej, ale jest wiele powodów, które tłumaczą dlaczego ani my, ani Real nie dotarliśmy do finału.

Ale w tym roku w bezpośrednich pojedynkach z wielkimi klubami - Realem Madryt, Milanem, PSG i Bayernem Monachium - niejednokrotnie zdecydowanie przegrywaliście...

Takie mówienie świadczy o orientacji na wyniki. Na przykład, w pierwszym meczu Pucharu Króla z Realem na Bernabéu bardzo przeważaliśmy, w Superpucharze na Bernabéu graliśmy drugą połowę w dziesiątkę i prawie wygraliśmy, wtedy w pierwszym meczu z łatwością wygraliśmy 4:1. Zdominowaliśmy wszystkie mecze, nikt nie wtrącił się nam w posiadanie piłki.

#pilkanozna #fcbarcelona #barcelona #laliga
  • 57
@Vojtazzz: stąd, jeden z pierwszych komentarzy, daleko nie czytałem. Od czasu do czasu, z nudów, zajrzę w komentarze na fanstronkach Realu i Barcy. Niby marnotrawstwo czasu, ale TAKIE PEREŁKI!

Dorzuć coś jeszcze do Maty i 20 mln, to twardzi negocjatorzy.
@Czajna_Seczen: wiem, że ego to jest coś innego niż kompleks :) Napisałem tylko, że jest zakompleksiony, ego zawarłem w innym zdaniu, co nie zmienia faktu, że gość ma coś nie tak z głową, bo jeżeli twierdzi, że Bayern ich nie zdominował no to sorry, o czym my gadamy :)
@jordanos: Ale kompleksy mają się nijak do tego. Gość jest najbardziej utytułowanym piłkarzem biegającym ciągle po światowych boiskach, współtworzył jako kluczowa postać jeśli nie najlepszą to jedną z najlepszych drużyn w historii tej dyscypliny (wymienianą obok Milanu Sacchiego czy Ajaxu Michelsa) - jest ostatnią osobą, która ma powody, by mieć jakieś kompleksy. To jest po prostu dogmatyzm, może nawet arogancja (nie szedłbym tak daleko, ale może to być tak odebrane), ale
@Theos: Co do Bayernu, to proponuję zwrócić jednak uwagę na kluczowe zdanie o tym, że był lepszy. Gdy Xavi wskazuje na to, co jego zdaniem zadecydowało o przewadze Bawarczyków, to nie rozmija się wcale bardzo z innymi ocenami (wiele pomija, ale to przecież nie jest kompleksowa analiza).

Gdy Xavi mówi o orientacji na wynik (której nie podziela) i dominacji przez posiadanie piłki, to mówi przecież Guardiolą i Cruyffem. Pokazuje się tu
@Vojtazzz: Bzdurą dla mnie jest pytanie gościa który od 2008 roku rządzi podwójnymi mistrzmi europy, mistrzami świata i najepszą drużyną klubową czyli w zasadzie całą piłką o to czy Bayern to hegemon.
@Oktawian_August: Bzdurą jest pytanie o drużynę, która była w 3 z 4 ostatnich finałów LM i wygrała ostatni z nich dominując wszystkie najmocniejsze ekipy Europy po drodze? Łączenie piłki klubowej z reprezentacyjną jest słabe, zwłaszcza w tym kontekście