Wpis z mikrobloga

Mirki przesiadamy się w kolejne auto. Po wściekłej Hondzie Civic Type R pora na coś wolniejszego... wybór padł na


co ciekawe już go nie można kupić, bo dosłownie parę tygodni po premierze, producent stwierdził że taka nazwa mu się nie podoba i teraz to auto nosi nazwe C 43 AMG, tak jak stare C klasy W202. W ten sposób Merc będzie miał wzorem Audi dwie klasy najmocniejszych aut C43 i C63 (w Audi S i RS). Pierwsze wrażenia mieszane, jakoś tak kastruje uczucia. Niby cyferki na prędkościomierzu zapierdzielają jak głupie, ale czegoś brakuje. Zobaczymy, dopiero zrobiłem ze 100 km wiec mam jeszcze czas posprawdzać. Auto ma aktywny wydech, którym można strzelać - gaz w podłogę i puszczamy. Za każdym razem idzie taki popkorn z rur wydechowych. W kabinie brzmi świetnie, na zewnątrz trochę gorzej :)

Więcej informacji napiszę jak poznam to auto lepiej :)

#autowizja <-mój tag o testowaniu samochodów

#samochody #motoryzacja #carboners #mercedes

P.S.: może ktoś ma nowego C63 AMG do porównania? Jak tak to proszę PW :)
Pobierz pussyrider - Mirki przesiadamy się w kolejne auto. Po wściekłej Hondzie Civic Type R ...
źródło: comment_GeahFIf3CU4leLiQBvDGlLvLsNGR4fEk.jpg
  • 17
@mikii77: tutaj niestety to strzelanie jest sztuczne i generowane przez komputer i jakieś tam głośniki czy inne pierdoły w wydechu. W prawdziwych super samochodach jest to paliwo które się nie spaliło w komorze silnika i spala się dopiero w tłumiku, robiąc to efektownie - wybuchając czy tam strzelając :)
@pussyrider: tu również jest to paliwo lecz jest ono specjalnie, oddzielnie doprowadzane to wydechu żeby strzelał :) taka moda się na to zrobiła, że większość producentów teraz to stosuje
@Crypton3: tak to ten sam egzemplarz :) co do tego wydechu to przez to ze on tak sztuczne strzela to byłem pewny że to jest generowane... sam już nie wiem....

w A45 AMG masz LC prawda? Bo w C450 AMG nie ma...

a i masz poliftowego, mocniejszego A45? Bo tak jak patrzyłem to C450 AMG jest minimalnie szyszby od tego przedliftowego A45 AMG, ciekaw jestem jak ten nowszy jedzie czy czuć
@pussyrider: Tak, ta poliftowa, aktualnie jeszcze w trakcie docierania silnika.
Jeździłem też kiedyś parę godzin przedliftową i w porównaniu do niej czuć różnicę na plus: krótsze biegi, adaptacyjne zawieszenie (przed liftem było naprawdę twarde), czy też dużo lepiej reagująca skrzynia DCT.