Wpis z mikrobloga

  • 980
Hej Mirki. Matura napisana to jadę autostopem do #ukraina z moim #rozowypasek. Z centralnej Polski do Lwowa, a później pociągiem do Kijowa i może wpadniemy też do Czarnobyla. W momencie pisania tego posta siedzimy i ogrzewamy się w ciepłej budce Pana pilnującego budek przy autostradzie, ponieważ Matka Boska Autostopowa dziś nam nie sprzyja. Dajcie parę plusów na ogrzanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#autostop #podrozujzwykopem #pokazrozowegopaska #pokazmorde
piotrek39 - Hej Mirki. Matura napisana to jadę autostopem do #ukraina z moim #rozowyp...

źródło: comment_TO2HXju4oEB1iqbvYW8L3r1Lmb8TsUXX.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
Btw, skąd jest ten pociąg za 1,50zł do Lwowa? Jechałem marszrutką z Medyki przez dobre 4 godziny za 5 zł.


@Daldek: 4? Najdłużej jechałem 2h. Pociąg jest z granicy do Lwowa. 2 km za granicą jest pociąg ЛЬВІВ - МОСТИСЬКА II z przystanku ДЕРЖ.КОРДОН ( to właśnie Szegini). Kosztuje 14 UAH (dziś ok. 2,1 zł) do samiuśkiego Lwowa.
  • Odpowiedz
@sspiderr: 2.1 zł w tej chwili. Kiedyś było 10 UAH, jakiś czas temu podskoczyło na 14 UAH. Napisałem skąd. 2 km za granicą jest pociąg ЛЬВІВ - МОСТИСЬКА II z przystanku ДЕРЖ.КОРДОН ( to właśnie Szegini) Tutaj: https://www.google.pl/maps/place/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%96%D1%8F+%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%BD/@49.8023217,22.9617756,15.17z/data=!4m5!3m4!1s0x0000000000000000:0xd89343f5e83c5cdf!8m2!3d49.8031818!4d22.9745874

Częściej jeżdzę marszrutką za 36 UAH bo do pociągu trzeba iść ze 2 km, ale taka opcja też istnieje.
  • Odpowiedz
@controll: Niby tuż obok Unii, a za granicą istny Bangladesz.. Tam nawet na Milicję (chyba już Policję) nie możesz liczyć, bo jak coś się nie spodoba, to zwyczajnie wywiozą cie do lasu, okradną i spuszczą #!$%@?.
  • Odpowiedz
@piotrek39:
Zadziera nos:
"Hur, durr! Podróże to moja pasja. Im dziwniejsze miejsce, im bardziej spartańskie warunki tym lepiej. Odpoczywacie sobie wygodnie w domu? Nawet mi Was nie żal! Kończę, bo jakiś żul wrzeszczy że zająłem jego miejscówkę".
  • Odpowiedz
@sultanomariano: @n__s: @Twardy__twardziel: @piotrek39:

Nie zawsze trzeba zwiedzać Zonę oficjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można tam też wbić na dziko, dać w łapę na posterunku lub skorzystać z usług lokalsów w okolicy Strefy. Ci ostatni oferują 'wycieczki' po Zonie, Czarnobylu i Prypeci z prawie dowolnym programem zwiedzania (podobno nawet miejsca niedostępne z normalnym przewodnikiem). Proceder odbywa się 'półlegalnie' samochodem przez las, łapówki dla patroli
  • Odpowiedz
@n__s: Nie oglądał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale był w Zonie bez dozymetru, przepustek i łapówek. Nawet buchał bimber ze stalkerami i prawie został złapany przez wojsko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Spearo: fajne doznania ale polecam sobie na spokojnie pozwiedzać z pozwoleniami. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Długo byłeś w zonie? Jak się dostałeś (nie musi być dokładnie opisane tylko ciekawi mnie w jaki sposób). Aaaa no i zwiedzanie dniem czy nocą?
  • Odpowiedz