Wpis z mikrobloga

  • 980
Hej Mirki. Matura napisana to jadę autostopem do #ukraina z moim #rozowypasek. Z centralnej Polski do Lwowa, a później pociągiem do Kijowa i może wpadniemy też do Czarnobyla. W momencie pisania tego posta siedzimy i ogrzewamy się w ciepłej budce Pana pilnującego budek przy autostradzie, ponieważ Matka Boska Autostopowa dziś nam nie sprzyja. Dajcie parę plusów na ogrzanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#autostop #podrozujzwykopem #pokazrozowegopaska #pokazmorde
piotrek39 - Hej Mirki. Matura napisana to jadę autostopem do #ukraina z moim #rozowyp...

źródło: comment_TO2HXju4oEB1iqbvYW8L3r1Lmb8TsUXX.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: wyjechac na ukraine to nie takie hop siup. Jakied dodatkowe ubezpieczenie trzeba + 99,9999% ubezpieczalni Ci powie ze ich ubezpieczenie obowiazuje w calej europie z wyjatkiem ukrainy rosjii i paru panstewek 3 swiata ale ukraina jest zawsze i to dlugo przed konfliktem w donbasue tak bylo
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: Ja ci powiem, że kumpel miał wypadek. Niegroźny ale jednak. Opatrzyli go w szpitalu za darmo. Daliśmy (ale już po fakcie) 400 UAH, żeby się odwdzięczyć.

@Cash1337: przede wszystkim nie szukaj luksusowych hoteli w centrum miasta na miedzynarodowej stronie do rezerwacji ;) jedziesz gdzies rano. W poludnie ogarniasz nocleg juz na miejscu, do wieczora sie bawisz. Spisz i jazda


@pieczywowewiadrze: Nawet na bookingu są przecież tanie hotele. Na
  • Odpowiedz
@piotrek39: Tutaj tak jak pisałem wcześniej. Co chwilę promocja na ten kierunek goni promocję.

- Trasy Rzeszów – Warszawa i Kielce – Warszawa w obie strony
- Promocyjne podróże od dziś, 21 czerwca do poniedziałku, 27 czerwca
- Bilety w fantastycznej cenie 5 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej!

Czyli od ręki jedziesz za 12 zł w dwie strony.
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: jak sie umie szukac to tak tanio wyjdzie ale jest mnostwo pulapek i naciagaczy na taksowke za 100$ na odessie gdzie 50m od dworca juz 20 uah (wtedy 8zl)
Trzeba tez wiedziec zeby sie umowic na kwote przed kursem.

Co do ubezpieczenia zdrowotnego to nie patrzylem bo bylo zalatwiane przez kogo innego. Mowie o wyjechaniu w 4 osoby autem do lwowa to ani nasze standardowy OC ani AC tam nie
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: A to akurat mam z głowy. Nigdy nie jedziemy do lwowa samochodem. Samochód po polskiej stronie na granicy za 6 zł/doba, po drugiej stronie od ręki są taksówki albo marszrutki. Ceny mniej więcej znam, więc nikt mnie nie naciągnie na taxi za 100 USD. A z tym pytaniem się taksówkarzy o cenę przed kursem, to dotyczy nie tylko Ukrainy.
  • Odpowiedz
@steve__mcqueen: Nie mam aż tak wielkiego doświadczenia. Byłem 6 razy z czego 3 we Lwowie, a poza tym samolotowo w Kijowie, Odessie i Charkowie. Jednak planuję teraz podobną wyprawę (samochodową albo lokalnym transportem) na przyszły rok, właśnie ze startem we Lwowie, więc proponuję uderzyć na Czerniowce i tam blisko są miasta Chocim i Kamieniec Podolski. Obydwa zapisały się w naszej historii i nadal są dobrze zachowane. Po drodze na pewno jeszcze
  • Odpowiedz