Wpis z mikrobloga

Zainspirowany missmikro i mikroserial postanowiłem utworzyć podobne głosowanie, ale dotyczące gier komputerowych oraz konsolowych (no, znajdzie się jeszcze kilka propozycji z automatów ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Zanim jednak zaczniemy, chciałbym prosić Was o pomoc w uzupełnieniu listy, która na chwilę obecną liczy 246 tytułów na 256 możliwych. Tak więc co najmniej* 10 najbardziej plusowanych propozycji w komentarzach zostanie dodanych do drabinki turniejowej. Tytuły pisałem w głównej mierze z głowy, tak więc mogłem zapomnieć nawet o jakimś hicie.

Obecna lista tytułów (kolejność alfabetyczna): http://wklej.org/id/2600618/txt/

Zdaję sobie sprawę, że pojedynek pomiędzy Puzzle Questem a Falloutem 2 może być co najmniej dziwny, pragnę więc wyjaśnić, że nie będziemy wybierać najlepszej gry na świecie, lecz taką, która najbardziej zaskarbiła sobie sympatię Mirków i Mirabelek.

Zaczniemy zaraz po uzupełnieniu listy (o ile oczywiście będzie jakieś zainteresowanie), przewiduję 8 pojedynków dziennie i głosowanie trwające 24 godziny.

Tag do obserwacji -> #gameofmirko

#glupiewykopowezabawy #gry #staregry #pcmasterrace #konsole #ps3 #xbox360 #consolepeasants ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* - co najmniej, gdyż jeśli okaże się, że zapomniałem o większej ilości gier powszechnie uznawanych za hity, wstawię wybrany tytuł w miejsce np. Tekkena 4, gdyż seria ta reprezentowana jest aż przez 3 gry.
  • 30
@Psychopathy_Red:
Nie ma Elite, a ona MUSI się znaleźć na tej liscie, bo to jest gra pionierska pod wieloma względami. Nie wiem, czemu w ogóle wrzuciłeś tylko WC IV, skoro powinna być cała seria Wing Commander - już pierwsza część miała bardzo cieakwą fabułę, druga jeszcze lepszą, a z kolei dla Diablo zarezerwowałeś aż trzy pozycje, W zasadzie to nie ma na niej większości gier, które sa klasyką, lista jest przeładowana
@Psychopathy_Red: Trochę szkoda, że aż tyle gier to różne części tej samej serii, ale w sumie ciężko wybrać, które z nich powinno zostać jeśli chcielibyśmy zostawić tylko jeden czy dwa tytuły z serii. Chociaż np. takiego Baldura można by wyrzucić, bo chyba większość się zgodzi, że dwójka większa i lepsza.

Tak czy siak wrzucam kilka moich propozycji - każdą dam w osobnym komentarzu skoro mają przechodzić najbardziej zaplusowane