Wpis z mikrobloga

Przejrzałem komentarze pod znaleziskiem o ukraincach w Polsce i pod ich filmami. Oczywiście milion pytań o UPA i Wołyn. Zawsze mnie to bawi, czy ludzie, którzy zadają te pytania pytaja też każdego napotkanego niemca o 1939 rok, o to czy mial dziadka w SS albo jak rodzina zareagowala na smierć Hitlera. Albo każdego napotkanego rosjanina o 17 września. Albo każdego szweda o potop szwedzki xD. Przeciez to wydarzenie zrujnowalo kraj na stulecia. Ciekawe jak taki nacjololo Sebek by się czuł, gdyby trafił do Czech i pierwsze pytania od tamtejszych Martinów i Jirzych w koszulce Walczących Czech brzmialyby: hurr durr Zaolzie, bandyto zająłeś. Podczas gdy Seba nawet nie za bardzo wie gdzie to Zaolzie jest xD.
Wytłumaczcie mi drodzy nacjololo patrioci czemu aż tak bardzo was obchodzi opinia na temat Wolynia od pary dwudziestoparoletnich ukrainców, którzy przyjechali tu pracować na bułki i gęsiwo?
#upa #4konserwy #neuropa #nacjonalizm
Pobierz Herlequin - Przejrzałem komentarze pod znaleziskiem o ukraincach w Polsce i pod ich f...
źródło: comment_FNgVfOQXq5PwZVR2JgRGu7pZQZDjKseY.jpg
  • 12
@Herlequin: Gdyż mają pretensje terytorialne do Przemyśla ,bo ciągle czczą i stawiają pomniki ludziom którzy zabijali kobiety w ciąży. Przeprosiliśmy za zaolzie aczkolwiek w tym konflikcie nie leży całkowita wina sporu po naszej stronie i nie porównywał bym go do Wołynia gdyż w tym konflikcie nie było krwi niewinnych kobiet i dzieci
@macus97: OK, ale nasze nacjosebixy też mają pretensje o Lwów i Kresy i nikt tego poważnie nie traktuje, a Poroszenko, Hrojsman czy Jaceniuk nigdy nie powiedzieli, że chcą Przemyśla w ukraińskich granicach tylko właśnie głównie mało ogarnięci neobanderowcy.Poza tym ile ma do gadania Swoboda czy Prawy Sektor ? Poparcie niewiele większe niż nasi narodowcy. Poza Wschodnią Galicją i Wołyniem te partie praktycznie nie istnieją. Pamiętajmy też, że Ukraina to obecnie niemal
@galicjanin: Ja uważam że to jest problem i większość ludzi których znam co też się interesuje tym tematem chce rozwiązanie tej sprawy a nikt nie chce Lwowa bo to głupota nie mamy zdolności do utrzymania go. musimy pamiętać o tamtych ludziach o Polakach co tam żyją i mają prawo do pielęgnowania swojej tradycji
@ygyfygy: wiesz nie wiedzialem ze mamy jakies oficjalne roszczenia wiem ze caly czas jest gdzies poruszana kwestia przemysla wsrod politykow i to jest niebezpieczne. Ale o Lwowie i roszczeniach nie slyszalem
@ygyfygy: Było głośno o jakimś konsulu co wręcz domagał się zwrotu zresztą jest partia u nich która nie kryje się z tym że ich celem są wschodnie tereny Polski i też jestem z tych okolic... A najlepiej jak nie masz źródeł to pisać o kimś że jest idiotą...