Wpis z mikrobloga

Szukam gry planszowej, która spełni następujące wymagania:
- koszt do max 200zł
- gra głównie dla 3-4 osób, chociaż miło byłoby pograć we 2 osoby (nawet, jeśli jest wtedy gorszy balans)
- czas gry do max 2h
- koniecznie musi mieć sporo interakcji między graczami, najlepiej tej negatywnej ]:->
- najchętniej gra taktyczna/strategiczna
- prosty lub średni poziom trudności/złożoności - nie chcę mózgożernej gry, która odstraszy przypadkowe, mniej doświadczone osoby z planszówkami.

Póki co sam wytypowałem wstępnie 3 tytuły:
Small world
Cyklady
Chaos w starym świecie

Macie Mirki jakieś opinie na ich temat? Coś polecacie/odradzacie? Może jakieś inne ciekawe propozycje?

#grybezpradu #gryplanszowe
  • 18
Small world spełnia większość kryteriów, ale nie jest to gra strategiczna czy taktyczna. Gra się przyjemnie, ale później może się znudzić.
Cyklady - jak najbardziej. Tą grą chciałem rzucić, kiedy czytałem wymagania. Ale grając w 4 osoby zdarzają się partwie ponad 2 godziny. Ale nie jest to norma.
Chaos w starym świecie - nie grałem.
@venomik: Grałeś w samą podstawkę Cyklad czy razem z jakimś dodatkiem? Jak wygląda regrywalność? I najważniejsze - czy po zagraniu jednej partii wciąż miałeś chęć na rewanż? ;)
@erplus:
gry z mojego top5 spełniające twoje kryteria: Ewolucja:Pochodzenie gatunków + Rozszerzenie, Osadnicy:Narodziny Imperium, Dolina Kupców 1 i 2,

co do twoich tytułów to Chaos działa fajnie tylko na 4 osoby i nie warto grac w innym składzie, Small Word szybko się nudzi nie ma wbrew pozorom za dużo głębi, a w Cyklady nie grałem
@enkapsulacja: Jest. Książki nie czytałem, ale ponoć za dużo wspólnego z nią nie ma. Akurat z Wrocławia nie jestem, raczej drugi koniec kraju ;) Jak gra przyjdzie, zagram ze dwa razy to dam Tobie znać o moich odczuciach. Nadzieję mam sporą, ponieważ wg różnych opinii i recenzji gra jest wredna ( ͡° ͜ʖ ͡°)