Wpis z mikrobloga

Grałem dawno temu w Baldur's Gate, The Neverhood, Diablo I&II, Black&White, Dungeon Keeper, Heroes II i III, Return to castle wolfenstein i takie tam... Maniaczyłem po 10 godzin dziennie, byłem zafascynowany grami. Teraz instaluję te nowe gry, pogram z 2 , 3 godziny i odinstalowuję... Gry są robione jak dla jakiś tępych ludzi gdzie jest się prowadzonym za rękę, nacisk na grafię, bez fabuły. No, takie mam wrażenie... A może jestem za stary... nie wiem...

#rozkminy #gry #licbazanieznajo #gimbynieznajo
  • 86
  • Odpowiedz
@Tasanga: Jest proste, zwłaszcza jak się ogarnie mechanikę i przyzwyczai do tego, że trzeba zginąć parę razy, żeby poznać lokację/bossa, ew. jak się jest bardzo ostrożnym. Gracze uważają ją za cholernie trudną właśnie ze względu na różnice w mechanice, a to przez nie gra jest świeża na tle dzisiejszych banalnych tytułów i potrafi mocno wciągnąć. Trzeba tylko umieć do niej podejść :) A reklama jest moim zdaniem niepotrzebna - ludzie,
  • Odpowiedz
@Tasanga: Wiedźmin ma kozacką historię i wciąga niemiłosiernie, ale skończyłem go dość szybko - dużo zadań pobocznych olałem. Teraz robię drugi dodatek i na nudę nie narzekam, ale już się trochę nie mogę doczekać powrotu do DS3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tasanga: O #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ja tylko BB robiłem na NG+, ale przerwała mi właśnie premiera DS3 - na pewno do niego wrócę, bo #!$%@?łem jedną rzecz w TOH i przepadły mi 2 ostatnie trofea :( No i chcę wszystkie 3 zakończenia zrobić + Chalice (których nie ruszałem), ale to temat do ruszenia po Soulsach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@master_: To, że akurat Ty trafiasz na gry, które Cię nudzą po dwóch godzinach wcale nie oznacza, że nie istnieją tytuły ambitniejsze i bardziej wymagające. Nie wmawiaj sobie też, że jesteś stary i wirtualna rozrywka Ci się przejadła, bo są pozycje, przy których nawet najbardziej zdziadziały osobnik będzie się jarał jak dziecko. Po prostu trzeba szukać. Zawsze możesz też popytać mirków, na pewno ktoś Ci coś poleci ( ͡°
  • Odpowiedz
Fabuła wszystkich trzech gier jest banalna, 1 chyba najbanalniejsza.


@Paladin_Woodrugh: Śmiem twierdzić, że 2 była o wiele gorsza. W jedynce czuć ten wiedźmińsko-słowiański klimat, zwłaszcza w IV akcie, dwójka wydaje się jakaś taka zbyt polityczna.
  • Odpowiedz
@master_: Potwierdzam, to jest pieprzenie, że dawne gry były lepsze. Nie tak dawno grałem właśnie w trochę staroci, między innymi BG i BG2. Czerstwe to jak jasna cholera. Oba Baldury na raz są na poziomie najsłabszego fabularnie wiedźmina, czyli dwójki. Do jedynki i trójki to nawet nie mają co podchodzić. Ogólnie stare gry trącą straszliwą naiwnością, bo dawniej coś takiego było cool. Podejście tych gier do tematu jest dzisiaj tym
Khaine - @master_: Potwierdzam, to jest pieprzenie, że dawne gry były lepsze. Nie tak...

źródło: comment_PnMxyHGhzCci9JkIJrmY7YE82mYAnyLo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MrocznaKapibara: i maja tego samego tworce, tez wiedziales?

Niemniej nie wnosi to nic do rozmowy. Gry maja inne fabuly, inne swiaty, inne postacie, inne dialogi, inna grafike, muzyke, wszystko jest inne.
To ze sa z jednej grupy i wiemy to tylko z informacji spoza gry, mnie nie obchodzi.
  • Odpowiedz
@loczyn: I tak i nie
Planescape Torment był pisany w dużej mierze z pomysłów fanów dlatego jest tak miodny :D
A BG jest głupi bo ma być głupi i jest słodki w tym infantylizmie
jest tym czym jest D&D grom o bohaterach co bohaterują bohaterskie rzeczy

Nie ma też sensu narzekać na obecne gry bo zawsze wychodziły gówniane gierki :D
a teraz jest po prostu więcej gier a tym samym
  • Odpowiedz
Potwierdzam, to jest pieprzenie, że dawne gry były lepsze. Nie tak dawno grałem właśnie w trochę staroci, między innymi BG i BG2. Czerstwe to jak jasna cholera. Oba Baldury na raz są na poziomie najsłabszego fabularnie wiedźmina, czyli dwójki. Do jedynki i trójki to nawet nie mają co podchodzić. Ogólnie stare gry trącą straszliwą naiwnością, bo dawniej coś takiego było cool. Podejście tych gier do tematu jest dzisiaj tym samym, co image
loczyn - > Potwierdzam, to jest pieprzenie, że dawne gry były lepsze. Nie tak dawno g...
  • Odpowiedz
Nie ma też sensu narzekać na obecne gry bo zawsze wychodziły gówniane gierki :D

a teraz jest po prostu więcej gier a tym samym więcej gównianych gier :D


@MrocznaKapibara: Z tym się zgodzę :)
  • Odpowiedz
@loczyn: mogę spróbować, ale tak jak wcześniej wspominałem w te tytuły nie grałem bo... były gówniane :) a tak serio po prostu nie przepadam za grami single, wolę wyszaleć się z innymi graczami a nie słuchać po raz tysięczny że ktoś dostał strzałą w kolano. Dobra do rzeczy. Głównie mogę dać dużo tytułów od Ubisoftu - Watch Dogs, za nakręcanie jaka to nie będzie wspaniała gra a wyszło jak wyszło.
  • Odpowiedz
@loczyn: AC od trójki, Battlefield 4, nie wiem jak różne CODy, fallout 4. Przydałaby się jakaś lista tytułów 3A i z niej bym wskazał, które są gówniane. Argumenty? Zabugowanie, debilne fabuły, niezgodność towaru z opisem przedpremierowym.

I taka mała informacja: okazuje się, że to nie tylko ja mam taki "problem" z RPGowatością Wiedźmina, bo jest uznawany powszechnie jako action RPG/ hack and slash. Czyli tak jak mówiłem.
  • Odpowiedz