Wpis z mikrobloga

#rekrutacja "Dlaczego chce pan u nas pracować?"

Rekruter: Dlaczego chce Pan u nas pracować?
Kandydat: A kto powiedział, że chcę tutaj pracować?
Rekruter: Przyszedł Pan na rozmowę.
Kandydat: Tak, jak Pan. Dlaczego chcecie mnie zatrudnić?
Rekruter: A kto powiedział, że chcemy Pana zatrudnić?
Kandydat: Cóż, przyszedł Pan na rozmowę.

Mirki, co sadzicie o nieszablonowym podejsciu do tego pytania? Przeciez każdy zdrowo myślący rekruter wie, że odpowiedzi na to pytanie to lanie wody.
Może nie w przykładzie jak wyżej po bandzie ale coś w rodzaju, że przyszedłem na rozmowę, żeby dowiedzieć się więcej o firmie i dlaczego to wlasnie u was mialbym pracowac. Hm?
  • 10
@cactooos: widzisz jak dla mnie jest duża różnica pomiędzy:
Rekruter: Dlaczego chce Pan u nas pracować?
Kandydat: A kto powiedział, że chcę tutaj pracować?

a np:
Rekruter: Dlaczego chce Pan u nas pracować?
Kandydat: Przyszedłem na tę rozmowę, bo interesuje się tą branżą z takich i takich powodów, państwa oferta mnie zainteresowała i chciałbym się dowiedzieć się więcej o Państwa firmie oraz warunkach zatrudnienia.
I dalej można pociągnąć temat i odwrócić
@cactooos: on przyszedl na rozmowe zeby wybrac sobie kogos sposrod wielu takich jak Ty.

No chyba ze jestes tak zajebisty ze to nie Ty szukasz pracy, tylko headhunterzy szukaja Ciebie do pracy, ale wtedy nie przechodzi sie takich glupich rozmow.
@HetmanPolnyKoronny: @Wafellini:

tak dla uściślenia:
zaproponowany dialog jest autorstwa Liz Ryan ( http://www.forbes.com/sites/lizryan/#55b827ab4b20) a nie mój.
Ale nadejdzie ten dzień, że to do mnie będą dzwonić. Soon, sooon ()

A tak poważnie moja wersja skłania się bardziej ku temu co napisał
HetmanPolnyKoronny.
Zostawiłem CV jakieś 3 mies temu, zero odzewu, dzwoni wczoraj czy jest Pan dalej zainteresowany no w sumie jestem, ale przez