Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam problem z kierunkiem jaki obrał Miura dla Berserka? Trudno mi powiedzieć dokładnie, bo dawno czytałem, ale od wiedźmy/zbroi i Isidro jest źle. Z komiksu z unikalnym klimatem stał się mroczniejszą wersją drużyny pierścienia. Wiem, że trochę przesadzam, ale wiecie o co mi chodzi. Źle jako Berserk, nie źle jako komiks ogólnie, bo nadal czytam z zaciekawieniem.

Co do zapowiedzianej animacji, to ja sobie tego wyobrazić nie mogę. Jaki oni chcą zekranizować takie rzeczy jak Conviction arc którego jednym z ważniejszych motywów są orgie, religijny amok i choroby weneryczne. Co z Lost Child cały oparty jest na krzywdach dzieci, w tym pedofilii (słynne "adult attack"), znęcaniu i późniejszym ich zabijaniu. Przez 1/3 arc bohater wyżyna "dzieci" dziesiątkami i wręcz nurza się w ich wnętrznościach. Do tego "zabawa w wojnę" i tuż po. Co z koniem, zaćmieniem itd.?

Czy ktoś kto czytał komiks i oglądał wcześniejsze ekranizacje mógłby napisać ile wycieli, co będzie/nie będzie w tej?
#berserk #manga #miura #anime
bzykacz - Czy tylko ja mam problem z kierunkiem jaki obrał Miura dla Berserka? Trudno...

źródło: comment_7aqXEKnVOBJd9WC2XYOe3e38ytctJZSx.jpg

Pobierz
  • 8
@Szyna1: Co ci się nie podoba z kreski? Pytam bez uszczypliwości, bo raczej wydawała mi się rozwijać na lepsze, ale jak pisałem dawno czytałem.

Sam motyw tej zbroi jest jeszcze w miarę ok (chociaż zalatuje tanim wzmocnieniem by mógł bić się z niebezpieczniejszymi przeciwnikami, ale prowadzony jest wzorowo, utrata zmysłów, szybsze starzenie itd.), ale nie mogę znieść Isidro, tego młodego i ogólnie tej jego "drużyny". Z tego co pamiętam to z
@bzykacz: Mnie podoba się dużo bardziej - jest lepsze wyważenie - z jednej strony apostołowie, z drugiej istnieje motyw "pozytywnej" (neutralnej?) magii. Wszystko okraszone pokaźną dawką gwałtu i przemocy - moim zdaniem manga jest teraz lepiej wyważona a świat przedstawiony bardziej spójny.

Nie oglądałem serialu ani filmów - czarnobiała kreska mangi jest unikalna i przeniesienie na kolorowe anime mnie zniechęca... No i głosy postaci brzmią zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałem :(
@McGravier: Dla mnie magia dużo zepsuła. Do tej pory przygody Gutsa były niczym walka człowieka z jego przeznaczeniem, niegodzenie się na los jaki został mu narzucony przez jakieś wyższe siły (Edyp). Jednak ta walka z góry jest skazana na przegraną, bo przeciwnicy których ściga to nie są do końca naturalne istoty. Motyw magii psuje to, bo cała nadnaturalność, która do tej pory niemal w każdej formie była mu wrogiem staje teraz
@bzykacz: W nowszych rozdziałach mangi nie podoba mi się tłumaczenie braku kontroli nad sobą Gutsa oddziaływaniem zbroi i wewnętrznego potwora. Berserk bardziej podobał mi się jako historia człowieka, który był oszalały na punkcie własnej zemsty ( widać to w Guardians of Desire).

We wcześniejszych ekranizacjach ocenzurowano Donovana i relacje króla Midland i księżniczki. W najnowszej serii raczej nie będzie większości Black swordsman arc i wogólne Lost children.
@Tysiak1000: Czyli antenowo mało, ale dla motywacji i budowy bohaterów to niemal jak kastracja.

Co do zbroi to myślę, że mogła przejść podobną drogę (przy wcześniejszym właścicielu) jak miecz Gutsa (btw jeden z fajniejszych motywów i lubię go wykorzystywać), czyli po zabiciu tylu osób, czasami nadnaturalnych, za jego pomocą, że sam powoli staje się czymś co nie do końca jest tylko kawałkiem stali.
@bzykacz: W poprzedniej wersji wycięto Pucka (zastąpiono go anonimową dziewczyną, która pojawiła się tylko w pierwszym odcinku). Poza tym w starym serialu jak i trylogii filmowej wycięto wątek jak więzienny oddział Midlandu z dowodzącym mu demonem ścigał Gryffitha po ucieczce.

Nowy serial to wydarzenia po Zaćmieniu i jak widać na zwiastunie i plakacie w pierwszym sezonie na pewno złoży się nowy team Gutsa i bohater zmierzy się z jednym z apostołów