Wpis z mikrobloga

Jak wymienić funty na złotówki tracąc jak najmniej? Przewieźć do Polski w gotowce czy przelać na polskie konto przez jakąś stronę? #uk #emigracja
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja robię przez England pl jesli nie duzo £, przelew powyzej 100£ bez oplat, gdy robie przelew wieczorem to nastepnego dnia okolo 10 mam pieniadze na polskim koncie w mbanku. Jesli wieksze sumy to transferwise ma dobry kurs ale oplate za transfer biora, wiec sobie trzeba przekalkulowac gdzie lepiej wyjdziesz.
  • Odpowiedz
@Mation: Jeśli to jest sporo powyżej 2k to sprawdź jednak przelew z banku. Kosztuje 10 funtów w Lloyds na przykład, w pewnym momencie to się bardziej opłaca. Przelewasz na konto walutowe w Polsce i czekasz na lepszy kurs, możesz też na przykład przelać na Cinkciarza i ustawić automatyczną wymianę przy osiągnięciu zadanego kursu.
  • Odpowiedz
  • 0
@mynameis60: @filip_k: ten przelew bez prowizji do 1k/2k jest ze tak powiem jednorazowy czy to jest łączna kwota? Bo np. Chciałbym przelać w tym tygodniu 500funtow i za kolejny tydzień 300. Mogę zrobić drugie konto z reflinka? @patrol798: jeśli strona podana wyżej wymienia po obecnym kursie to jak w kantorze moze być lepszy kurs?
  • Odpowiedz
@Mation: Musisz to zrobić jednorazowo. Następny przelew już ma prowizje. Możesz potem założyć konto numer dwa z reflinka, ale nie wiem, czy jak podasz takie same dane karty i konta docelowego, czy Cię nie znajdą i dowalą prowizje :) Poza tym, nie cebularz już tak.
  • Odpowiedz