Wpis z mikrobloga

@phogel: Ale ten serial to chyba serial.. fabularny. A nie dokument. Tak mi się wydaje, bo nie oglądałem - ale chciałem pokazać, że twórca mógł mieć taką wizję, żeby np. było ciekawiej, albo po prostu tak go naszło. I nie musi to być wynik poprawności politycznej.
@mrocznaszyszka: Nie wydaje mi się aby np. w takim przytoczonym przeze mnie Wiedźminie ta kobieta-wojownik występowała wyłącznie dlatego, żeby przypodobać się ekstremistkom feministycznym ( ͡º ͜ʖ͡º)

@phogel: Gdyby faktycznie było tak, że np. 50% społeczności wioski wikińskiej stanowią murzyni, to moglibyśmy z czystym sumieniem stwierdzić, że to wina poprawności posuniętej do absurdu.
Ale domyślam się, że kobiety wojowniczki to nie jest przedstawione jako coś normalnego,
@phogel:

Nie no masz rację, na upartego można doszukać się pewnie jakiegoś jednego przypadku kobiety wojowniczki więc można ją umieścić w serialu.


Prawda.

Tak samo możliwe przecież byłoby że skoro szlaki handlowe z Chin przynosiły jedwab, to i broń palną można od biedy użyć. Jakieś takie rakiety chińskie do serialu można by wsadzić. I na przykład Wikingowie ostrzeliwaliby z łódek rakietami katolickie klasztory.

Z krajami arabskimi też prowadzono wymianę handlową, więc