Wpis z mikrobloga

Mam problem mam za duży plac i dom do mojego WiFi #livebox 2 od #orange

Chce siedzieć na dworze i mieć podłączenie do neta niestety nie przebija mi się przez mury sygnał #wifi

Chce zainstalować w domu jeszcze jeden #router WiFi tak aby on przechwytywał sygnał i go wzmacniał.

Pytania:
- Czy trudno coś takiego skonfigurować?
- Jaki router polecacie?
- Na co zwrócić uwagę przy takiej konfiguracji?

#problemypierwszegoswiata

#siec #internet #pytanie #kiciochpyta
  • 14
zachęcamy do zakupu routera z kilkoma zewnętrznymi antenami, który obsługuje standard 802.11ac


@OrangeEkspert: A to mnie zaskoczyliście nie dość, że odpowiedź w niedzielę. To jeszcze wydaje się konstruktywna i mądra. Nie zrozumiałem za dużo. Ale wiem co mam Googlować ;-)

Dzięki
repeater


@prawdziwek:

zwróć uwagę na to żeby zapiac go do głównego za pomocą przewodu, a nie wifi. Dostaniesz dużo lepsze przedłużenie dzięki temu.


@carlo497:

Ok już wiem jakiego produktu szukać:
http://allegro.pl/komunikacja-i-lacznosc-routery-wifi-access-pointy-77968?string=repeater&bmatch=base-relevance-ele-1-5-0516&search_scope=userItems-1680ℴ=d

Widzę nawet po 40 zł sztuka. To mógłbym 2 albo 3 kupić wtedy miałbym zasięg na cały plac. Miałem budżet na routera około 150 zł.

Można ich kilka podpiąć?

Trochę ciężko będę miał z podpięciem modem -> repeater
@carlo497: Na 1 kondygnacji mam zasięg do połowy. O dziwo prawie taki sam zasięg na 2 kondygnacji mimo stropu.

Ten jeden tp-link powinien ogaranac maks dwie sciany na drodze plus wyjscie na zewnatrz. Przy dobrym ustawieniu to z 100m2 nim pokryjesz z transferem neta 5MB/s minimum


Dzięki za konkretna informację!