Wpis z mikrobloga

Mireczki z #kuchnia #gotujzwykopem #gzw #noze poleci ktoś jakieś dostępne łatwo narzedzie do naostrzenia noży kuchennych. Kupiłem jakieś gunwno marki 'ostrzałka do nozy' ale moim zdaniem to nic nie dało. Jakieś porady co do narzedzia i techniki ostrzenia? Bo obecnie to juz nawet z krojeniem pomidora jest problem niektórymi xD halp A no i zeby nie kosztowało miliarda złotych, nie mam az tak dobrych noży, zwykłe z ikei/lidla - no ale chyba kazdy kawał żelastwa mozna naostrzyc?

Słyszałem sporo o jakiejś diamentowej ostrzałce z lidla, ze cena/jakosc django/django, ale niestety chyba juz od kilku lat jej nie ma w ofercie...
  • 19
@tadyo: ;o? jak niby? to chyba musialby byc talerz z jakiegos specjalnego materiału?

@ajfel: to już jakiś punkt zaczepienia, ale moze jeszcze ktoś ma coś o połowę tanszego? ja wiem, że za jakośc płacisz, ale jak ma człowiek tanie noże, to jaki sens ostrzyć je victorinoxem :D ale swoją droga, wygląda to na niebezpieczne narzedzie, idealne do pocięcia sobie ręki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@yacolek: przy okazji poczytaj o trzymaniu kata ostrzenia, papiery wodne Cie wyjda kolo 10zl. Ewentualnie kolo 100zl za dobra ostrzalke. Ale jezeli masz jakies gownonoze z biedry to w sumie spod ceramicznego kubka bedzie ok, a potem dokonczenie na krawędzi szyby
@yacolek: Nie potniesz ręki, jest ochronka na palce nawet jak Ci zjedzie z noża. Warto zainwestować bo ostrzy, aż wióry lecą, a nie musisz sie bawić w pręty ustawianie kątów i inne #!$%@?. Bierzesz do reki, machasz kilka razy i ostre
@yacolek: hola hola, to nie tak szybko z tymi papierami. Juz tłumacze.
Papiery 400, 600 pod wlos.
800, 1000, 1500, 2000, 2500 z wlosem
Wszystko na mokro, wrecz w kaluzy wody. papier najlepiej zszywaczem tapicerskim przypiac do idealnie plaskiego klocka drewna.
Na koniec skorzany pasek z wlosem,
Ostrzysz na danej gradacji tak dlugo az rysy befa rownomierne na calej krawedzi tnacej.
Słyszałem sporo o jakiejś diamentowej ostrzałce z lidla, ze cena/jakosc django/django, ale niestety chyba juz od kilku lat jej nie ma w ofercie...

Szukaj w lidlu, osełek diamentowych, są po ~30zł.


@Viscop: ( ͡° ʖ̯ ͡°) widziales to jakis czas temu w ofercie? Bo ja sledze gazetki, w lidlu często bywam i różne akcje 'warsztatowe' i kuchenne się pojawiają, ale ostrzałki nie widzialem.
@yacolek: Czasem są w koszach, jakbyś chciał jakąś osełkę wcześniej to polecam DiaSam (600/1500), T1303D, a jak nie chce Ci się bawić w trzymanie kątów to kup T1202DC.