Wpis z mikrobloga

#pytanie #katolicyzm #chrzescijanstwo #wstyd #absolut #wiara #ateizm

Czy Bóg się wstydzi okazać?

Jak to się ma do palonych dziewczynek i kobiet, które nie chcą zostać żonami chorych #!$%@?@ynów.

Pomimo, że mam się za głupiego to czasem lubie myśleć, nie tylko o aspektach religijnych, ale też o czystej nauce kwantach, i czasie, o których nie mam pojęcia, a to co wiem, to przecieki mądrych głów, nadających mi natchnienie do myślenia, raczej w sposób bardziej filozoficzny niż namacalny i wyników, czy faktów, w sumie taki aspekt moralno - astralny, niż naukowy.

W pewnych wersach jest napisane że, Absolut - Bóg, jest po części człowiekiem, czy też człowiek jest po części Bogiem w sensie duszy, bo zosał stworzony na podobieństwo Pana Boga, jak to do cholery jest, że jakby człowiek miał władzę i możliwości to by zniczył całe zło, wysłał swoje wojska i pomógł prześladowanym, a dlaczego Istota za sprawą, którą istnieje świat i ludzie oraz zwierzęta nic nie robi... tylko patrzy?

Do konktetnego pytania, czy Pan Bóg, może się wsydzić że się nie ujawnia, zakładałem takie rzeczy a nawet jako... emm cieżko mi sprecyzować swoją wiarę, ale co to ma do rzeczy w co i jak wierze, Nawet w jednych własnych rozmów - modlitw czy rozmyślań, mówiłem do Pana, że wybaczam jemu, i że niech się nie wstydzi, niech przyjdzie na Ziemie.

Może to i ciężki grzech, za w sumie może głupi tok rozumowania, i takim obejściem do Pana Boga, ale jeszcze raz, dlaczego go nie widać, kiedy, palą ludzi, gwałcą i mordują, z innej strony po to dał mi umysł żebym o tym pomyślał.

Chodz, i przestań się ukrywać! jak nie ludzie, ci dobrzy to kto skończy z tym szaleństwem na Ziemi.
  • 13
że jakby człowiek miał władzę i możliwości to by zniczył całe zło, wysłał swoje wojska i pomógł prześladowany, a dlaczego Istota za którą istnieje świat i ludzie oraz zwierzęta nic nie robi... tylko patrzy?


@Drake1: bo nie kieruje się ludzką logiką. Ateista powie że nie istnieje/nie jest dobry. Ludzka perspektywa i własne wyobrażenie sprawiedliwości sprawiają że chcielibyśmy Supermana. Z drugiej strony gdy zainterweniował przeciwko Kaananejczykom ( którzy palili żywcem własne dzieci
@dertom: Dziękuje za odpowiedz, mniej albo bardziej, przemawiającą - sugerującą o aspekcie Boga, pewnie w tym co napisałeś jest ziarno prawdy, ale z innej strony, pewne rzeczy które same siłą rzeczy nasuwają się na myśl, przyprawiają o zator neurnonów ;)

Wiem że istota Absoluta, nie jest do poznania, ale przytoczone przeze mnie pytania i rozmyślania są płytkie i proste w toku myślania zwykłego śmiertelnika.

Ps. Chciałbym Boga supermena, który, dba o
@Drake1: są strony na których zobaczysz wulkany live. Są sejsmolodzy. Są ludzie co się na tym znają. Mogą nie raz Ci uratować życie. Uważaj na piwo. Przypominam, że jest coś takiego jak padaczka alkoholowa, urwanie filmu i wymioty.
@FF0000: Dziękuje bardzo, widzę, że poza śmieszkowaniem, jesteś obeznany w tematyce, jak i zapewne tam w głebi siebie, poważnym człowiekiem, czytam własnie , o Boskim planie zbawienia, tylko ni jak mi do cierpienia ludzkości na ziemi ;/

Tak czy siak dziękuje za podzielenie się zródłem, które, swoją drogą napędza chęć zapozniania się z tym aspektem, tak raprem zapoznia się, bo o poznaniu można zapomnieć, biorąc pod uwagę jak prymitywni jesteśmy, bez
ale też takiego który zapobiega np tsunami które zabija co 100-1000 lat pół miliona niewinnych ludzi ;/


@Drake1: zabrzmi ostro ale tak miało być od początku i to jest dobre ( mieliśmy się rozmnażać zatem w końcu doszłoby do przeludnienia gdyby żadne stworzenie nie umierało fizycznie). Mieliśmy od tego umierać. Mieliśmy łamać sobie nogi. Prawa fizyki wypływają z Logosu. Złe jest to jak zmieniło się po grzechu pierworodnym odczuwanie śmierci fizycznej
@FF0000: Dzięki za troskę czy po prostu życzliwość, walcze z alkoholem, ogólnie, wczoraj tylko nie piłem ;/ dziś już się napiłem ;/ i od trzech miesiecy po kilka litów piwa, ale wiesz, nie żeby się spić i być pijanym, moje picie polega na piciu bardzo małych ilości, może i dużych, co ja gadam... samego piwa, ciesze się że wódki nie pije :) eh każdy jest inny, dużo by pisać dzięki za
@Drake1: miałem coś napisać, ale zablokowane masz wiadomości prywatne. Jak chcesz rzucić jakiś nałóg, to polecam obejrzeć filmy Zeusa. Chłopak chciał popełnić samobójstwo. Gdy był pijany, to ktoś wykierował do niego bronią. Rzucił swoje nałogi, robi muzykę. Są też tacy raperzy jak Kękę i Paluch. Oni też ograniczyli picie alkoholu. Ja sam od roku prawie nic nie wypiłem.
FF0000 - @Drake1: miałem coś napisać, ale zablokowane masz wiadomości prywatne. Jak c...
@FF0000: Grr to taka chwila, że jestem konający, a jutro na 8:00 do pracy :D ale zobaczyłem powiadomienie że ktoś odpisał, obadam juttro po pracy, taktyk motzno :) pozdro.