Wpis z mikrobloga

II wyprawa dookoła Polski na rowerze - start w niedzielę 12 czerwca o 8 rano (czyli za ~60h). Tutaj link do pierwszej wyprawy z tamtego roku. Mapa jest duża, ale trzeba otworzyć w nowym oknie.

1. Noclegi – żebrzę troszkę o plusy, jak wpadnie w gorące, to ktoś nowy może to zobaczy. Więcej osób wie co będzie robić w czerwcu. Kto może w bliższej lub dalszej okolicy trasy mnie kimnąć i użyczyć prysznica? Niechaj im Bóg/Manitu/Śiwa/Budda w dzieciach (lub ich braku) wynagrodzi... Orientacyjne daty naniesione są na mapę. Proszę o propozycje, a nie definitywne deklaracje, bo wiadomo, że różnie może być i każdemu może przecież coś wypaść...
2. Tag – #metaxynarowerze będą codzienne relacje z podróży – trochę zdjęć, opisów itd. Ile zależy od czasu, którego zawsze jest mało, neta oraz poziomu niewyspania.
3. Trasa – ulegnie jeszcze delikatnym zmianom, ale to już raczej kosmetyka. Dlaczego taki kształt? Bo to co jest na zielono, to tereny gdzie już byłem rowerem. Nie ma sensu zwiedzać tego samego, kiedy tyle Polski jeszcze do zobaczenia. Póki co ma ~5000km, ale doświadczenie uczy, że końcowy wynik będzie o około 10% większy.
4. TrackingEndomondo będzie live gdzie akurat jestem itd. W tamtym roku Endo wymagało dodania do znajomych, żeby widzieć live. Nie wiem, czy teraz też trzeba. Na Strava treningi będą codzienie wieczorem po zakończeniu trasy.
5. Rower – [bardzo podobnie jak w tamtym roku]( http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_NmeOuFxwuFaAv4REZrsulWWeLLAHoLcU.jpg) BH + Apidura z 8-10kg bagażu, ale zdjęcie będzie dopiero w niedzielę na starcie, bo jeszcze niespakowany.
6. Wspólna jazda – kto chce zapraszam na trasie do towarzyszenia mi. Piszcie na PW i ugadamy się co do miejsca. Ja nie jestem w stanie wołać. Sprawdzajcie live na Endomondo gdzie jestem i dogadamy się.
7. To by było na tyleżyczcie powodzenia, trzymajcie kciuki, módlcie się - cokolwiek byle mi się udało. I do zobaczenia z, mam nadzieję, wieloma z Was na trasie i noclegach.

PS. Kilka osób z #rowerowykrakow mnie będzie eskortować przez początek trasy. Niedzielny odcinek #krakow => #czestochowa => #tarnowskiegory. Kto jeszcze chętny zapraszam! Start ze Stella/Bora o 8:00. Na początkowe 10-20km niechaj wpada kto chce, ale potem tylko #szosa i osoby, które są w stanie jechać 30km/h, bo dużo kilometrów i na noc muszę być u pierwszego hosta w Radzionkowie.

#rower #podroze #polska - trochę spamu tagami – nie bijcie!
Pobierz metaxy - II wyprawa dookoła Polski na rowerze - start w niedzielę 12 czerwca o 8 rano...
źródło: comment_NfMBLuLTPqsQCS2entQ5J8OuwZiz7pN5.jpg
  • 126
jak wyrobisz się przed ~8 lipca to może ogarnę nocleg, ale musisz mi dać wcześniej znać dokładnie :D


@kicjow: Jasne, i pewnie się wyrobię.

No nie mogłeś sesji przeczekać chociaż? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Wszystkim nie dogodzę niestety.

Kiedy planujesz być w Trójmieście?

A na mapce ma kolega. Koło 24 czerwca. Zobaczymy co z planów wyjdzie.
Możliwe że będę i możliwe że Ty będziesz ( )


@Grzesiek_astronaut: Heh, to po prostu jak tam będę miał być, to będę się odzywał i sprawdzał co i jak.

Szanuje cię ale na obwodnicę trójmiasta to ty nie jedź :D


@jonasz14: Tak Strava poprowadziła, jeszcze tamte rejony będą poprawiana. Niemniej jednak ruch samochodowy mi nie przeszkadza. Jeżdżę obwodnicą Tarnowa i krajową jedynką. Wbrew pozorom może
@metaxy: Nie jedź zachodnim brzegiem jeziora Wigry, tylko wschodnim. Po wyjeździe z Suwałk obok jeziora Krzywe, szlakiem papieskim przez wszelakiej maści wioski i lasy, zahaczając o klasztor kamedułów i dalej wschodnią stroną Wigier. Zdecydowanie lepsze widoki :).
#potwierdzoneinfo bo sam lubię robić rundkę z Suwałk wokół Wigier.

edit: teraz to już jest nawet green velo i z Suwałk masz ładnie zrobioną ścieżkę aż pod sam klasztor, więc nie musisz jechać polami