Wpis z mikrobloga

@dziadekkania: moja lista, bardzo często jem na mieście, wiec wyrobiłem sobie listę gdzie można iść a czego unikać:

Górna półka:
Mandarino na Kilińskiego - wszystko co mają jest świetne (może poza stekiem)
Vesper w Galerii Jagielonskiej - ale bardzo drogo
Czarna Owca (ale długo się
  • Odpowiedz
@dziadekkania: teraz co nie polecam :)

Sherlock - jadłem raz. Znalazłem rudy, długi włos w jedzeniu. Zniechęciło mnie to na dobre

Kartaczownia Pani... - biegunka w 30 minut po jedzeniu sprawiła, że jeśli mam polecać ten lokal to chyba tylko sanepidowi by sprawdzili co się tam dzieje w kuchni
  • Odpowiedz
@dziadekkania: oprócz tego, co podał @konradk...

Retrospekcja na Wiejskiej - naleśnikarnia, kiedyś dostała tytuł Restauracji Roku, moim zdaniem dalej trzyma poziom. Można się solidnie najeść.
Głodny Wilk na Sienkiewicza - całkiem dobre dania mięsne, lunche i desery.
Odskocznia na Warszawskiej - lunche, burgery.
Restauracja Lipcowy Ogród - przy Hotelu Podlasie, 42 Pułku Piechoty (dość daleko) - ale warto, polubiłem
  • Odpowiedz
@konradk: @dziadekkania: no to ja pojadę z Mandarino na ostro. Jadłem danie, które było dobre, ale koleżanka dostała sałatkę, nie dość, ze sama w sobie mizerna, to kurczak w kawałkach odgrzewany, twardy, no po prostu taki, jakiego nie powinno się podawać. Mówię, powiedz, że jesteś niezadowolona. No ale kelnerka poprosiła kierowniczkę zmiany, a ta powiedziała, że nie sprawdziła dania, bo naczynia już poszły do zmywarki, ale ona jest
  • Odpowiedz
@doctorlolek: o cenach. jakim cudem kolejny raz nie widzisz ze napisalem ze nie mowie o smaku?

wyprodukowanie kraftowego nie jest wiele drozsze niz piw kampanijnych. dorzucilbym do ceny 20-30% z uwagi na mniejsza produkcje i tyle. czyli w hurcie nadal nie wiecej niz 3zl.

branie 20zl za to jest dojenie klientów
  • Odpowiedz
@konradk: zubr w sklepie kosztuje niewiele ponad 2 zl, dla przykladu jedno z moich ulubionych piw atak chemilu z pinty kosztuje prawie 8 zl w sklepie. Sam warze piwo, i koszt jednej butelki w stylu ipa to ok. 4 zl minimum. Wiadomo, ze mozna zejsc nizej robiac tego wiecej, ale nadal skladniki swoje kosztuja. Nie porownuj piwa, ktore nie widzialo chmielu do piw, ktorych produkcja kosztuje i to nie malo.
  • Odpowiedz