Wpis z mikrobloga

@xortis to jest wlasnie oznaka niskiej kultury wychowania - ze sie komus elementarna kultura kojarzy z wystawnoscia i bankietem. w niemczech nawet w reklamach uzywaja formy Pan/Pani zwracajac sie do widza. nie ma w tym nic wydumanego.

ja nie odpisuje na maile ktore zaczynaja sie od Witam. dziwnie na tym jakos nie zbiedniałem
  • Odpowiedz
też mi się zdarzało dostać takiego maila od studenta. Jednak dużo bardziej denerwują mnie maile bez tematu i treści, z samym załącznikiem z np. pracą zaliczeniową. usuwam wtedy maila i stwierdzam że praca nie dotarła.
  • Odpowiedz
@hysec: dobra dobra, jestem starostą u mnie na roku, wiec stosunkowo często spamuję do szanownego grona profesorów i zauważyłem jedno - im bardziej się produkuję tym bardziej dostaję odpowiedź w stylu na #!$%@?. Typu: "ok" "no spoko", powinno to działać chyba w obie strony. Wiem doskonale że jestem dla takiego profesora kolejnym bucem, który zawraca mu głowę w imieniu reszty chołoty, nie mniej miło jest dostać emaila w tym samym stylu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodz raz napisałem, że prosimy o odwołanie zajeć z powodu jakiegoś eventu, grillowanie od 16 przy uczelni czy coś, prowadzący jest śmieszkiem poza kontrolo [przyłapany na mirkowaniu xD] i do tego świeżo po magisterce, wiec róznica wieku jest nieodczuwalna ( ͡° ͜ʖ ͡°), w odpowiedzi dostałem:

No elo

Własnie miałem do was pisać, ale kończyłem
  • Odpowiedz
@xortis: gdybys przeczytał poradnik, który zalinkowałam, wiedziałbyś co pisać. Czy to wstyd, że ktoś zachowuje się kulturalnie? Większe ryzyko, że obrazisz kogoś pisząc "pzdr", niż "z wyrazami szacunku". Takie pobłażanie sobie w sprawach językowych doprowadza do tego, że później wszystko jest "fajne", a dzieci w piaskownicy używają "#!$%@?", jako przecinka. Wiadomo, że w potocznej mowie można sobie na wiele pozwolić, ale sposób posługiwania się językiem na codzień, mówi o człowieku
  • Odpowiedz
@hysec człowieku, daj spokój. Po rękach mają całować? Bez przesady. Nie obrażają, nie szydzą.
Miałem takiego profesora z którym wymieniałem się kilkoma mailami, kulturalnie pierwszego zacząłem od Szanowny Panie itd. Było ok. Po załatwieniu sprawy, odpisałem w stylu "Termin mi odpowiada. Dziękuję." Za tego maila dostałem zjebę przy całym roczniku, bo hur dur brak szacunku.
Czy to jest mądre? Jakaś mania wyższości?
  • Odpowiedz
@xortis to jest wlasnie oznaka niskiej kultury wychowania - ze sie komus elementarna kultura kojarzy z wystawnoscia i bankietem. w niemczech nawet w reklamach uzywaja formy Pan/Pani zwracajac sie do widza. nie ma w tym nic wydumanego.


ja nie odpisuje na maile ktore zaczynaja sie od Witam. dziwnie na tym jakos nie zbiedniałem

@durielek: zapewne nie ma to NIC wspólnego ze tak sie po prostu u nich używa języka,
  • Odpowiedz
@shlftp: @HackTheGibson: zaczynanie maili od "witam" to jakaś plaga! Nawet w pracy, w świecie, gdzie prowadzi sie korespondencję z (w założeniu) poważnymi i dorosłymi ludźmi, większość ma problem z podstawami naszego języka ojczystego. Nie rozumiem, jak można być tak niekreatywnym, żeby zaczynać mail od "witam". Co dziwne "pzdr" od osób, z którymi jest się na "pan", "pani", rownież sie zdarza, ale tego to w ogóle nie ma jak
  • Odpowiedz