Wpis z mikrobloga

  • 17
Mirko, pomóż. Jak wyjść z uzależnienia od słodyczy? To poważny problem, podejrzewam że tak silny jak fajki czy też a-----l. Dopiero drugi dzień odwyku, a już ciężko mi myśleć o czymś innym niż czekolada i ciastka ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#slodkiodwyk #uzaleznienie
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zaff: Niestety, ale tak to jest. Też przez to przechodziłem. Najgorsze są pierwsze 3 - 4 dni, potem już w miarę ok, potem po jakichś 2 tygodniach znowu przychodzi, a potem to już luzik. Uzależnienia pokarmowe są równie silne jak alko czy p-------y.

3m się mirabelko.
  • Odpowiedz
@Zaff: poczytaj o właściwościach syropu glukozowo-fruktozowego, który się aktualnie dodaje prawie do wszystkiego co słodkie. Mnie to skutecznie zniechęciło do takich rzeczy. Druga rada: zajmij się czymś, czymkolwiek, idź na rower, zabierz ze sobą marchewki do chrupania.
  • Odpowiedz
@Zaff: zamień część węglowodanów w diecie na tłuszcz, zwłaszcza w pierwszym posiłku. U mnie skutecznie zwalcza chęć na słodkie. No i nie przynoś nic takiego z zakupów. Jak nie będziesz miała w domu słodyczy to będzie prościej, Twój wewnętrzny leń Ci pomoże w walce:D
  • Odpowiedz
@Zaff: Ja też mam taki problem że jak sobie zajaram to masowo żrę cukier pod każdą postacią. Najłatwiej jest przejść w sklepie obok i nie brać ich do koszyka, lepiej jest być silnym w sklepie 10 minut niż później 24/7 w swoim domu, siedząc obok tabliczki czekolady.
  • Odpowiedz
@Zaff: Poczytaj o serotoninie, powinieneś zwiększyć jej poziom w inny sposób niż poprzez słodycze, a w ten sposób nie będzie napadów objadania się. Z suplementów może pomóc omega-3, witaminy B,D.
  • Odpowiedz