Wpis z mikrobloga

@skyluker:

z 10^2 - 10^2 robi się (10-10)(10+10) i to jest nieprawda.


Ta operacja jest prawidłowa, nie w tym rzecz. W końcu równanie 10^2 - 10^2 = (10-10)(10+10) = 0 jest prawdziwe.

Po prostu w mianowniku nie może być zera, bez względu na to, czy zapiszemy je jako 0, czy jako 100-100. Każdy z tych ułamków z założenia stanowi sprzeczność samą w sobie.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: jak powyżej wyjaśniłem, nie rozumiesz podstaw logiki. To, że coś może być prawdziwe nie znaczy, że jest prawdziwe. Skoro udowodniłem, że p = 0, to q może być 0 albo 1, a implikacja pozostanie prawdziwa.

Cały czas myślisz, że skoro implikacja jest prawdziwa, to q = 1. Implikacja może być prawdziwa, gdy q = 0. Prościej już nie mogę.

Kluczowa sprawa w Twoim
  • Odpowiedz
Skoro udowodniłem, że p = 0, to q może być 0 albo 1, a implikacja pozostanie prawdziwa.


@Paladin_Woodrugh: W założeniu masz, że p=1 :). Jeśli zakładam, że p=1, udowadniam p=>q, to q=1. Wszystko jest poprawnie do tej pory. Dopiero jak udowodnisz, że p=0 (a nie stwierdzisz) to wtedy q=1 lub q=0.

Jedynie o co się kłócę to o to, że z fałszu można wywnioskować wszystko i będzie to logicznie poprawne
  • Odpowiedz