Wpis z mikrobloga

d w trzeciej linijce dowodu, gdzie skrócenie (10-10)/(10-10) daje 1


@jucio: teoretycznie tutaj nie ma żadnego błędu gdyż a/a=1, inna sprawa, że w tym przypadku a=0 i na dobrą sprawę możemy podstawić w wyniku cokolwiek chcemy.
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: to napisałem dalej, po zacytowanym przez Ciebie fragmencie, jeśli nie widzisz to przekleję to dla ciebie:

teoretycznie tutaj nie ma żadnego błędu gdyż a/a=1, inna sprawa, że w tym przypadku a=0 i na dobrą sprawę możemy podstawić w wyniku cokolwiek chcemy.
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: Widzę, więc sam sobie przeczysz, że "teoretycznie nie ma żadnego błędu". Bo właśnie "teoretycznie jest". I czemu możemy w wyniku podstawić, cokolwiek chcemy? Niespełnione jest podstawowe założenie o niedzieleniu przez zero.

a tak w ogóle, co jest złego w ułamku a/b, gdzie a=b ?

Nic.
  • Odpowiedz
W trzeciej linijce obliczen wykonuje sie dzielenie przez 0 tylko napisane w postaci 10-10. Dla niektorych to tak skomplikowany zabieg, ze niektorzy wyjezdzaja z jakimis nowymi teoriami matematycznymi rozpisujac sie na pol strony xDDD
  • Odpowiedz
W trzeciej linijce obliczen wykonuje sie dzielenie przez 0 tylko napisane w postaci 10-10. Dla niektorych to tak skomplikowany zabieg, ze niektorzy wyjezdzaja z jakimis nowymi teoriami matematycznymi rozpisujac sie na pol strony xDDD


@qwerty0092: Dokładnie. Temat wyczerpany.
  • Odpowiedz
Dzielenie a/a=1 nie jest błędem TYLKO wtedy, gdy a !=0, a takie założenie czyni się na samym początku. A masz właśnie ten konkrety przypadek.


@misja_ratunkowa: Który rozwiązałem chwilę wcześniej, ale:

Czekaj, bo mózg mi od tego
  • Odpowiedz