Wpis z mikrobloga

1. Nie dzielimy przez zero i już!

2. to co skracasz to zero. Dzieli tym nawiasom (10-10) mamy mnożenie przez zero co daje nam wynik iloczynow = zero. Błąd polega na złamaniu reguły 1.

pozdr
ar
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: Nie rozumiesz istoty problemu - przy błędnym założeniu można dojść do dowolnego wniosku, i całe rozumowanie będzie poprawnie przeprowadzone a implikacja prawdziwa. Całe rozumowanie jest poprawne.

Zasada nazywa się modus ponendo ponens i jest tautologią. Inaczej to jest schemat wnioskowania dedukcyjnego.

Zakładam p=1
Udowadniam p=>q = 1 (co zrobiłem
johny-kalesonny - @Paladin_Woodrugh: Nie rozumiesz istoty problemu - przy błędnym zał...

źródło: comment_gp4NnH5O6weGloLtBkBw8yJip54GDEYw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: Pamiętam, jak gnoiłeś @atoic gdy szukała mieszkania, choć wpisu dawno już nie ma. To był tak absurdalny atak, że wówczas zapisałam o tobie stosowną notkę, choć nie robię tego prawie nigdy.

Ale teraz oburza cię niekulturalna rozmowa, takiś delikatny, taki wrażliwy.
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: Mniej-więcej. Dziewczyna pytała tam, czy da się w ogóle znaleźć coś poniżej 2 tys. zł (bardziej jako wyraz irytacji, że ceny są tak wysokie), ale potem sprecyzowała, że sama może przeznaczyć o wiele mniejszą kwotę. Była załamana, bo życie jej się posypało, a nie miała gdzie mieszkać.

Ale stwierdziłeś, że nie można być tak głupim i to na pewno bait, więc nie krępowałeś się jechać po niej równo.

Kultura
  • Odpowiedz
I dlaczego nie można jeździć po kobietach w ciąży w trudnej sytuacji materialnej?

Nie no, można. Niech cię tylko d--a nie piecza, jak ktoś nazwie cię idiotą, bo w końcu dlaczego nie można jeździć po idiotach?


@misja_ratunkowa: To, że mnie nazwałaś idiotą nie znaczy, że nim jestem. Tak samo jak Ciebie można nazwać k---ą, co nie znaczy, że nią jesteś. Choć z ust rodziców często latały k---y w powietrzu, więc
  • Odpowiedz
Uwaga podaję odpowiedź.

Jest zwykły błąd, gdzie liczy się na to, że ludzie nie zauważą, bądź nie pamiętają jak się mnoży.
2/3 linika.

z 10^2 - 10^2 robi się (10-10)(10+10) i to jest nieprawda.
  • Odpowiedz