Wpis z mikrobloga

Zderzenie laika z piwem "craftowym".

Piwo.
Lubię sobie wypić, jednak żadnym Kopyrą nie jestem. Nie jestem typem wybrzydzającego, jedne piwa smakują mi bardziej, drugie mniej. Z ciekawości zakupiłem sobie dwa piwa z Doctor Brew, przecież internet od dłuższego czasu zachwyca się piwami craftowymi, coś w tym musi być.
Do sedna: wybór padł na "Anabelle" i "Sinem IPA".

Sinem IPA: Piwo dobre w smaku, pijalne, nie odrzuca. Z drugiej strony nie ma niczego, co spowodowałoby, że pobiegłbym do sklepu po kolejną butelkę. Niby fajna piana, ale piwo ma orzeźwiać i smakować - nie wyglądać. 5/10

Anabelle: Wróciłem po nocce z zamiarem trzaśnięcia Anabelle do śniadania. Streszczę krótko: siekiera. 18% ekstraktu i 8,5% alko. Goryczka utrzymuje się dobre kilka minut, w końcu 100 IBU, cokolwiek to znaczy, daje popalić. Smak ogólny 3/10 - odrzuca mnie alkoholowość tego piwa, jest na poziomie VIPa albo Wojaka 9%. Zero przyjemności z picia, pierwszy raz od dłuższego czasu odstawiłem kufel na bok po wypiciu połowy.

Podsumowując: nie wiem czym ludzie się zachwycają, Doctor Brew miejscami jest stawiany na pozycji tego, który ma przekonać zwykłych Januszy piwa do swoich wyrobów jako lepszych od koncernówek. Jako taki Janusz mówię - nope.

#piwo #craftbeer #doctorbrew #recenzja
cinek687 - Zderzenie laika z piwem "craftowym".

Piwo.
Lubię sobie wypić, jednak ż...

źródło: comment_0sjKV4WktSbliHcUl6GAf8csaExSa6aA.jpg

Pobierz
  • 43
@Gronie: Tagi edytowane. Craftu nie przeklinam, opisuję moje pierwsze zderzenie. Absolutnie się nie zrażam, szukam dalej, ale jeśli ktoś również poszukuje swojego ulubionego smaku bo zbrzydły mu inne Tyskie - nie zaczynać od powyższych piw.
P.S. Zero aluzji do nicka z tym Tyskim, @Gronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cinek687: najwidoczniej nie podeszło ci IPA i specyficznie to drugie. Smaków kraftowych jest masa i o to chodzi generalnie, że spośród tych dziesiątek znacząco różniących się od siebie piw znajdziesz swoje smaki, przy których koncerniaki smakują jak rozrzedzone w połowie wodą.

@cinek687: Zastanawiam się czy prowokujesz czy śmieszkujesz . Samemu VIPowi zarzucać alkoholowość to głupota a co dopiero piwku craftowemu. Może fakt, że piłes wytyrany po pracy zrobił swoje. Jednakże nie zgodzę się. Z Tobą a VIP >>>>>>tyskie,lech,żywiec,warka,harnaś,żubr i inne koncerniaki
@Red_Devil: Zero śmieszkowania i prowokowania. Fizycznie nie pracuję, po prostu wieczorem nie trzasnę, bo do pracy, więc poszło do śniadania. Być może pora niefortunna dla tak ciężkiego piwa jak Anabelle. Miałoby ono swoją rację bytu, ale wieczorową porą, zimowego wieczoru, czytając książkę przy kominku.
Trąci jednak alkoholem w smaku, coś czego bardzo nie lubię. Kojarzy mi się to z mocnymi, tanimi piwami kupowanymi przez kloszardów. Nie uderzam konkretnie do VIPa, ale
@cinek687: pamiętaj też że IPA różnią się między sobą. Mogą być mocno lub słabo goryczkowe. Czy w UK są dostępne piwa z browaru Samuel Adams? Aha no i co w tym IPA było nie tak?
@animuss: Ciężko dokładnie wskazać mi co było nie tak. Kwestia ogólnych wrażeń i gustu, nastawiłem się na znalezienie czegoś, co zatrzyma mnie na dłużej, jednak było przeciętnie, bez zachwytu. Stąd 5/10, w dość surowej skali. Nie chcę wyjść na polaka - cebulaka, ale nieco sugerowałem się też ceną w stosunku do jakości. Gdybym miał pić to piwo regularnie byłbym w stanie zapłacić za butelkę do 5 zł. Kosztowało prawie dwa razy
@cinek687: powinieneś właśnie pomyśleć kategoriami typu: za gorzkie, zbyt mało gorzkie, za słodkie, za mało słodkie itp. Wtedy można coś pomóc. Na rynku UK się nie znam, więc nawet nie wiem jakie przykładowe 3 piwa IPA zaproponować. O Samuel Adams pytam bo oni mają serie piw IPA od "lekko IPA" do "bardzo IPA" i wystarczy kupić po jednym z każdego z nich żeby coś wiedzieć więcej o swoim guście (
@cinek687: Chyba nie rozumiesz istnienia craftowego piwa...
Wszystkie piwa typu Lech, Tyskie, Wojak, Żubr itp. - smakują praktycznie tak samo, ot rozwodniony piwny smak. Da się pić, praktycznie każdy je tak samo lubi (lub raczej nie lubi jak ma jakikolwiek smak) i to ich zaleta i o to w nich chodzi. Dobre bo tanie. Brak smaku więc praktycznie każdy może je pić (i dlatego są popularne)
Piwa rzemieślnicze to właśnie to
@Loloman: Masz w 100% rację, że koncernówki mają taki sam smak lub podobny. Szukam czegoś nowego, bo po prostu mi zbrzydły, nie piję ich z przyjemnością.
Być może nie rozumiem sensu piwa craftowego, ale tak jak samochód ma głównie jeździć, kobieta się podobać to piwo ma przede wszystkim smakować. Nic mi po jakości w postaci koloru, piany, po części i zapachu czy goryczki (którą swoją drogą lubię), skoro piwo smakuje jak
@cinek687: Właśnie w tym masz problem. Jak piwo super jakości smakuje Ci jak u-boot to coś nie tak ze smakiem. Może Ci nie smakować, bo każde piwo rzemieślnicze smakuje inaczej, ale jakość to jakość. Z jedzeniem przecież jest podobnie, może coś być "obrzydliwego" ale można wyczuć że jakościowo jest super, a jak nie smakuje? Cóż gust, po prostu się tego nie je wtedy bo się nie lubi, ale jakość to jakość
Właśnie w tym masz problem. Jak piwo super jakości smakuje Ci jak u-boot to coś nie tak ze smakiem. Może Ci nie smakować, bo każde piwo rzemieślnicze smakuje inaczej, ale jakość to jakość.


@Loloman: super jakość od Doctor Brew xDDD. Jak najbardziej mocny belg od nich może być zbyt alkoholowy - wypuszczanie piw nieułożonych, niedoleżakowanych to akurat standard dla tego browaru.
@Loloman: Póki co najbardziej podchodzi mi Bojan Wielkopolski. Też szału nie ma, ale nic mi w nim nie przeszkadza, na czele z niskim nasyceniem, po prostu można dobrze ugasić pragnienie. Tak czy siak szukam dalej, zerknę też na Pintę, skoro polecasz :)
@Alcoholic_Desacrator: No masz rację, ale nie chce mi się wdawać w rozbudowaną dyskusję gdy ktoś używa upośledzonych emotek typu "xDDD", bo wiem od razu że dyskutuję najprawdopodobniej z debilem. Mimo wszystko - super jakość porównując do zwykłych piw, chcesz dyskutować o jakości z osobą która pierwszy raz próbuje innego piwa niż koncernówki i najlepiej od razu zaczyna\c od leżakowania, nasycenia, gorzkości, tego czy leżało w odpowiedniej temperaturze, odpowiedni czas itd? Jesteś