Wpis z mikrobloga

W "upadających" Niemczech uczeń zawodówki podczas praktyk w pierwszym lepszym "bieda markecie" Aldi, otrzymuje wynagrodzenie 950-1200eur miesięcznie.

Jak to jest z praktykami i stażami w Wielkiej Polsce? Ktoś mi przypomni?

"Und all diese Tätigkeiten lernen Sie im Rahmen Ihrer Ausbildung kennen. Zusätzlich besuchen Sie regelmäßig die Berufsschule und legen nach zwei Jahren schließlich vor der Industrie- und Handelskammer die Prüfung zum Verkäufer bzw. nach drei Jahren die zum Kaufmann im Einzelhandel ab. "

"eine überdurchschnittliche Ausbildungsvergütung in Höhe von monatlich:
950,00 Euro im ersten Jahr
1.050,00 Euro im zweiten Jahr
1.200,00 Euro im dritten Jahr"

źródło: https://karriere.aldi-sued.de/de/Sch%C3%BCler/Ausbildung/Ausbildungsberufe/Verk%C3%A4ufer-und-Kaufmann-im-Einzelhandel

#niemcy #polska #polskabieda #takaprawda #emigracja
  • 22
@Emigrant_Ekonomiczny Urok januszobiznesów. Będąc w korpo w Polsce prowadziłem trzech praktykantów (studenci) i owszem - pierwszy miesiąc mieli za frytki żeby odsiać leni, później była minimum minimalna krajowa + możliwość (a raczej nakaz z mojej strony) aby zrobili uprawnienia SEPowskie. Jak pojawi się posucha - a ludzi coraz mniej - to zaczną płacić. Po prostu podaż ludzi na chwilę obecną jest zbyt duża.
@Emigrant_Ekonomiczny: Jak to jest w wielkich Niemczech? A no tak, że do takiej pracy, robić ausbildung mało kto idzie i mam tu na myśli Niemców. Młody Niemiec po szkole jak w pierwszej pracy nie dostanie 2 tysięcy to, to #!$%@? i będzie ciągnął #!$%@?-gender-studia i skończy w 30 lat z ręką w swojej dupie, narzekając, że Polacy i Rusy zabierają mu robotę ( w 90% te ciule nie mają nic do
@Emigrant_Ekonomiczny: te zawodówki to ściema. Po co uczyć się w szkole jak być sprzedawcą w sklepie. Przecież to jest wiedza, którą można w miesiąc pojąć jak przyjmą do pracy. Tak więc traktuj te pieniądze jako pracę sprzedawcy w Niemczech. Nic nadzwyczajnego - minimalna krajowa lub nieco lepiej. W Polsce Biedronka zdaje się płaci dużo więcej niż minimalna.
: jakby w Polsce było tak niskie bezrobocie jak w Niemczech to by biedronka zatrudniała też 16 latki w Polsce.


@darck: To są praktyki za które w PL ma #!$%@? lub wpis do portfolio.

Wiesz jaka jest różnica między PL a DE?

w PL jak widze 20 latka w nowym mercedesie to mysle - złodziej albo bogaci rodzice
w DE jak widze 20 latka w nowym mercedesie to myslę - Skończył