Wpis z mikrobloga

@catwmn: ava ma dziwną rozmiarówkę. W effuniakach miałabyś pewnie mniejszą miskę (ścisłe obwody i trochę większe miseczki), w brytyjskich też. Ava nie robi 60-tek, w dodatku materiały szału nie robią.
Albo się pomierz porządnie pod biustem na wydechu bardzo ściśle i na wdechu luźno, albo idź do dobrej brafitterki. Ale to wcale nie jest dziwny rozmiar, patrząc przy jakich cyferkach toto wychodzi i biorąc poprawkę na to, że DD, FF, GG
@TiIa: triumph akurat jest "taki se". Patrz na Ewę Michalak, Comexim, Dalię, Onlyher (chociaż z polskich noszę tylko pierwsze dwa, o Dalii czytałam dobre rzeczy, Onlyher miały koleżanki).
Poza polskimi to Freya, Panache i ich marki m.in. Cleo, Curvy Kate, Fantasie, Pour Moi?, Gossard, Fauve, Lepel i sporo innych. Jest w czym wybierać, to akurat taki mniejszośredni rozmiar, więc spokojnie.
@kasiknocheinmal: dziękuję za informację :) mnie przeraza to ile one kosztuja. Mimo tego, ze o nie dbam i piore ręcznie, żeby się nie niszczyly, to często robią je z tak kiepskich materiałów, ze nawet to nie pomaga. Wiadomo, ze stanika nie ma się na wieki, ale jednak kobiety z większym biustem nie kupią na promocji w intimissimi stanika za 20 zł...portfel trochę na tym cierpi.
Nie wiem też dlaczego pokutuje rozumowanie, że jak masz dużą, "dziwną" literkę, to masz kuriozalnie duże cycki.


@izka715: Generalna zasada jest taka, że jak coś jest bardzo proste i intuicyjne, to utrzyma się w formie mitu choćbyś to podważyła setki razy. Po prostu ludzie nie chcą dać sobie odebrać prostego rozwiązania. "im większa literka, tym większe - aha, tyle jestem w stanie zrozumieć! :)". Każdy kto takiemu powie że to nieprawda,
@TiIa: ja zaczęłam właśnie w studenckim budżecie biorąc na tapetę po jednym porządnym na rok, aż w końcu wymieniłam całą bieliznę i teraz po prostu co jakiś czas kupuję nowy, jak mi się spodoba, lub kiedy widzę, że się przyda. Żeby było ciekawiej - pierwszy mój z dobrze dobranym rozmiarem wciąż się nadaje do użytku, a minęło ponad 7 lat od jego zakupu. Oczywiście, materiał się rozciągnął trochę, ale zapinając na
@Falcon: Zgadzam się z Tobą, w ciekawy sposób rozwinąłeś moją wypowiedź.
Są dla mnie natomiast ciekawym zagadnieniem podane przez Ciebie dane dotyczące komfortu w przypadku rezygnacji ze stanika. Co rusz zdarzają się artykuły, które skacząc od tezy "stanik jest niezbędny" do "stanik jest be" powodują jedynie mętlik w głowie. Każda strona przywołuje argumenty i badania wskazujące, że jedyną "słuszną racją jest racja najmojsza." Przyznam szczerze, że nie wiem komu wierzyć, a
@izka715: z wagą całe szczęście nie miałam nigdy problemu i mam nadzieję, że mieć nie będę ;) Tamten to był Panache Masquerade (tę część marki już zlikwidowali, teraz trochę inaczej się Panache dzieli), model Minuet. Pierwszy dobrany, pierwszy, w którym nie mogłam obwinąć się naokoło dwa razy, pierwszy, w którym było mi wygodnie. Przez rok używany bardzo intensywnie, potem pojawił się ten drugi, więc eksploatacja zmalała, a teraz zakładam go sporadycznie.
Są dla mnie natomiast ciekawym zagadnieniem podane przez Ciebie dane dotyczące komfortu w przypadku rezygnacji ze stanika. Co rusz zdarzają się artykuły, które skacząc od tezy "stanik jest niezbędny" do "stanik jest be" powodują jedynie mętlik w głowie.


tl;dr:

Dla kobiet przed menopauzą, staniki są neutralne zdrowotnie, ale w długim okresie wiążą się z istotnie wyższymi poziomami dyskomfortu. Nie powinny mieć natomiast większego wpływu na estetykę, choć wstępne badania sugerują, że mogą
@catwmn: @izka715: @CandyCloud: jest coraz lepiej w tym względzie - jeszcze z 10 lat temu szukałam dla siebie staniki i były 2 (słownie dwa) sklepy w Warszawie, które oferowały staniki w większym rozmiarach przy mniejszym obwodzie. teraz tych sklepów jest kilkadziesiąt i w wielu mniejszych miejscowościach też się pojawiają. coraz większy wybór kolorów i wzorów :) na allegro wysypuje się mnóstwo ofert jak wpiszę swój rozmiar, a kiedyś 1-2
@Airbooz: Już wyżej podsyłałam :)
@trysekcja: Z chęcią sprawdzę, dzięki. Dobrze dobrana bielizna to niebagatelna sprawa, mam nadzieję, że napotkam tą markę w którymś sklepie (skoro rozmiarówka taka dziwna to pewnie trzeba będzie pomierzyć).
@Dorciqch:

chyba sobie powinnyśmy kobitki drogie ogarnąć jakiś własny tag

Szczupłe kobiety z dużymi cyckami wymieniające się doświadczeniami dotyczącymi swoich dużych cycków na wypoku.

Hmm, świetny plan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chętnie to zobaczę ale stulejki wam przecież żyć nie dadzą ()

Proponuję #bigcycwear ( )