Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #naukaprogramowania #programowanie #it

TL;DR


Wpis na jednej z grup związanych z pracą w IT, a zarazem poradnik dla wszystkich jak nie szukać pracy w branży IT i jakich błędów nie popełniać. Zapraszam do lektury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Legenda kolorów:
Jasnoróżowy - autorka
Ciemnoróżowy - różne różowepaski
Niebieski - różne niebieskiepaski
nihil_novi - #logikarozowychpaskow #naukaprogramowania #programowanie #it

TL;DR 
...

źródło: comment_RZ1qZYcj0aTu6qTIJ85oby8wEE1YIeUJ.jpg

Pobierz
  • 49
@Dinth: Zwykle albo studia + umiejętności albo umiejętności. Same studia informatyczne pomagają w dostaniu się na staż/praktyki.
@lukasz-wisniewski:

Cały pakiet MS Office mam obcykany (jak i Open Office), więc również podstawy SQL nie są mi obce

Największe kłamstwo w CV - bardzo dobra znajomość pakietu Office. Zastanawia mnie ta logika: znam Accessa, to znam podstawy SQL.

@Kapitalis: @laki1: @lume: @wacek_1984: Najbardziej mnie rozwaliła jej logika w
@nihil_novi: Przyznam że pracowałem jako local Admin, ale miałem tam tylko mocno okrojony dostęp do AD i nie aplikowałbym na takie stanowisko ;D Ja po studiach schowałem dumę do kieszeni i poszedłem na zwykły helpdesk, ponad 2 lata tam siedziałem, poznałem świetnych ludzi, bardzo dużo się nauczyłem
@nihil_novi: To jest aż smutne. Jednocześnie nie dziwi mnie to wcale - zawód programisty ma łatkę zawodu w który łatwo wejść, we wszystkich artykułach pisze się, że jest olbrzymie zapotrzebowanie, a w wielu miejscach także, że nie trzeba umieć zbyt wiele, bo biorą każdego, kto właśnie "coś tam wie" jak autorka. Śmieszne jest to, że wytłumaczyła sobie to seksizmem - każdy normalny człowiek pomyślałby, że może ma za słabe skille albo
@laki1: Polecam przeczytanie całego wątku. Jest tam więcej 'logiki', trochę 'solidarności jajników', 'obrońców dziewic', ale również dużo merytorycznych wypowiedzi na temat co dziewczyna robi źle i jak powinna się ogarnąć.

@wacek_1984: 2 lata na helpdesku? Co ty robiłeś na studiach? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@lume: SQL SQL-owi nie równy, są różne bazy danych. Ja sobie w ogóle nie wyobrażam wpisania do CV, że jakikolwiek język