Wpis z mikrobloga

Mireczki chyba już jestem na czarnej liście u celników. Dwa tygodnie temu doszedł do mnie #xiaomi Mi4 z #banggood wysłany NL Post. Oczywiście zapłaciłem vat.
Teraz idzie do mnie Vernee Thor kupiony w #tomtop i wysłany moją ulubioną pocztą szwedzką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten telefon też zatrzymali w WER Warszawa. Czyżby mieli jakiś nowy sprzęt? Zwiększyli zatrudnienie? Czy po prostu szczęście mnie opuściło?

Wcześniej na 8 telefonów nie zapłaciłem ani razu. Coś mi się wydaje, że najwyższy czas na przerwę w zamówieniach.

#tracking
  • 34
  • Odpowiedz
@szyps:

Wykorzystales juz swoj limit. Zreszta wykorzystales tez limity innych. Przyzwyczajaj sie do vatu. Wszak tu panstwo stosunkowo tanio moze zwiekszyc swoje dochody zwiekszajac po prostu ilosc wylapywanych przesylek.
  • Odpowiedz
Czasami się statusy nie aktualizują xD w sumie każda moja paczka przechodziła przez WER Warszawa i do tej pory listu nie dostałem, a niektóre przychodziły po miesiącu leżakowania w sortowni
  • Odpowiedz
@TMBRK: no tak ale tutaj wyraźnie było napisane "zwolnienie przez urząd celny WER Warszawa" a przy Vernee też mam status, że go tam zatrzymali. mam złe przeczucia...
  • Odpowiedz
@szyps: U mnie to samo. Wcześniej wszystko przechodziło, teraz wszystkie telefony zatrzymują... ale mają dobre serce bo po wysłaniu deklaracji puszczają wszystko co było kupione za poniżej 40$.
  • Odpowiedz
ale mają dobre serce bo po wysłaniu deklaracji puszczają wszystko co było kupione za poniżej 40$.


@kibiklops: to nie jest dobre serce, to ustawa

Art. 55. Organ celny nie księguje i nie pobiera kwoty należności przywozowych:

1) jeżeli suma kwot tych należności i należności podatkowych z tytułu importu towarów nie przekracza równowartości kwoty 10 euro;
  • Odpowiedz