Wpis z mikrobloga

Mireczki chyba już jestem na czarnej liście u celników. Dwa tygodnie temu doszedł do mnie #xiaomi Mi4 z #banggood wysłany NL Post. Oczywiście zapłaciłem vat.
Teraz idzie do mnie Vernee Thor kupiony w #tomtop i wysłany moją ulubioną pocztą szwedzką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten telefon też zatrzymali w WER Warszawa. Czyżby mieli jakiś nowy sprzęt? Zwiększyli zatrudnienie? Czy po prostu szczęście mnie opuściło?

Wcześniej na 8 telefonów nie zapłaciłem ani razu. Coś mi się wydaje, że najwyższy czas na przerwę w zamówieniach.

#tracking
  • 34
@galeon: tańsze o 18.7% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak byś prowadził uczciwy sklep z telefonami i miałbyś nieuczciwą konkurencję w Chinach przez niekompetentnych urzędników, którzy nie potrafią wyegzekwować prawa polskiego i unijnego w sprawie importu, to cieszyłbyś się z takiej #dobrazmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej: Kupiłem Tarantulę x6 za 43,59$, vat dla niej to około 40zł, czyli mniej niż 10 euro.
Powołać się na poniższe jak rozumiem? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Art. 55. Organ celny nie księguje i nie pobiera kwoty należności przywozowych: 1) jeżeli suma kwot tych należności i należności podatkowych z tytułu importu towarów nie przekracza równowartości kwoty 10 euro;