Wpis z mikrobloga

@bakter: ale gówniany zapis :D

Polecam rozdział KC o zleceniu + mam spore wątpliwości, czy "termin tygodniowy", który w praktyce może być ponad jednomiesięcznym, jest prawidłowy, ale tutaj pytaj pewnego znanego na wykopie lewaka. Weźmie parę szekli, ale sprawę załatwi.
@bakter: To żeby skomplikować sytuację dodam jedynie, że jeżeli wykonywanie zlecenia posiada wszystkie cechy właściwe dla stosunku pracy, to zleceniobiorca ma podstawy do wniesienia pozwu o ustalenie stosunku pracy. Cechy właściwe dla stosunku pracy zawarte są w Kodeksie pracy, dokładnie w art. 22 §1, który stanowi, że przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie
@ayasecon: no nie wiem, czy jest dozwolony, skoro ten termin jednotygodniowy jest liczony w sposób totalnie absurdalny.
Albo termin jednotygodniowy, albo czekamy do końca miesiąca. Nie wiem, jak prawo się odnosi do takich wynalazków, ale zwykle ostatecznie się okazuje, że niby można, a się nie da :)