Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was zaczynał swoją pierwszą pracę jako #programista w UK ?

Moje pytanie dotyczy tego czy i na ile realnym jest dostanie się na stanowisko programisty java w UK będąc samoukiem i nie posiadając żadnego wcześniejszego doświadczenia zawodowego w branży IT ?

Nie marzy mi się przysłowiowe 15k, chodzi po prostu o wyrwanie się z obecnej sytuacji, gdzie praca mocno mi nie odpowiada (,) a jako że lubię stworzyć coś swojego i pracować przed kompem, zacząłem jakiś czas temu dłubać coś samemu w kierunku programowania.

z góry dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programista15k #it #emigracja #uk #java
  • 13
  • Odpowiedz
@Leicester: W CV mozesz wpisac wszystko, praktycznie Twoje doswiadczenie zawodowe z Polski jest nie weryfikowalne w UK, wazne zebys znal jezyk ( nie na zasadzie kali jesc kali mowic tylko elegancka gramatyka i konstrukcja zdan) i potrafil elegancko programowac. I bedziesz mial to swoje 15k zl z paluszkiem w pupce.
  • Odpowiedz
@19_85: nie przesadzasz troche z tymi zarobkami? zeby dostac 15kPLN/mies musisz dostac ponad 2,5kGBP/mies. czyli ponad 40k GBP rocznie. takie zarobki sa raczej poza zasiegiem juniora bez doswiadczenia. no chyba ze w city, ale tam raczej bez studiow Cie nie wezma.
  • Odpowiedz
@marnyTrud: przeciez napisal ze chce byc programista a nie juniorem tak czy siak nawet jak bedzie juniorem to moze spokojnie liczyc na tez 1500 - 1700 gbp na miesiac. A to tez nie jest malo
  • Odpowiedz
@Leicester: Ja zaczynalem tutaj w UK, nie mialem wczesniej komercyjnego doswiadczenia w Java, mialem troche polskiego doswiadczenia we front endzie. Jestem samoukiem Java/Android, dostalem prace za 25 K funtow na start, ale na rozmowie moje doswiadczenie we front endzie bylo zupelnie pominiete, maglowali tylko Java i Android. Moja dziewczyna to samo, sama nauczyla sie front end i dostala tutaj prace w zawodzie ( 25 K jako Junior Software Developer ), gdzie
  • Odpowiedz
@19_85: napisal, ze nie ma zadnego doswiadczenia ani wyksztalcenia w tym kierunku. dlatego junior to jedyna mozliwosc. no chyba, ze oszukasz w CV ale to raczej szybko wyjdzie... 1500-1700/mies jest jak najbardziej do zrobienia
  • Odpowiedz
@Leicester: Rozmowe zalatwil mi rekruter, na samej rozmowie bylo dwoch szefow, jeden od developingu, i drugi glowny. Na poczatku bylo maglowanie mojego cv, ale jako, ze poprzednio robilem strony i fotografowalem, to srednio ich to interesowalo, wiec szybko poszlo do rozmowy technicznej. Bylem poproszony o prezentacje moich aplikacji i opisanie szczegolowe jak je zbudowalem, czego uzylem, potem troche technicznych pytan o SQLIte, o komunikacje z web service itp, oprocz tego dwa
  • Odpowiedz
@bazingaxl: a kto powiedzial ze IT w UK zarabia 10x tyle co pani od kosmetykow? Taka dysproporcja jest w biedniejszych regionach jak europa wschodnia. W Polsce robiac projekty dla UK, DE czy USA korzystasz na tym ze dostajesz stawke zachodnia i stad to sie bierze.
  • Odpowiedz
nie do konca wiem jakie sa obecnie zarobki w PL. jesli chodzi o seniorow w UK to zgadzam sie, 100k+, a jesli odpowiednia branza to wyciagniesz nawet kilka razy tyle. tylko, ze tutaj rozmawiamy o zarobkach juniora. zreszta przecietne zarobki deva w londynie to ok 50-60k it jobs watch. jesli prownasz to z pensja w fabryce, salonie kosmetycznym, itp to sie okaze, ze IT zarabia tylko 2-2.5x wiecej. z drugiej strony,
  • Odpowiedz