Wpis z mikrobloga

Ehhh... Nie ma to jak #!$%@? od samego rana na dobry początek tygodnia.

Stoję na przystanku, a babka głośno rozmawia przez telefon. Obok w wózku gówniak, jak się okazuje, ma 3 lata. Babka właśnie wraca z gopsu u nas na wsi, bo była złożyć wniosek o 500+. Mówi, że za to na wakacje pojedzie. Po skończonej rozmowie podchodzi do niej typek, na oko max 20 lat i pyta się o te dotacje, bo on z żoną podobno się nie kwalifikują, bo chociaż żona nie zarabia, to on zarabia z kolei za dużo, ale że szef się zgodził zmniejszyć mu wynagrodzenie w papierach tak, żeby się jednak udało dostać hajsy. I to wszystko z naszych podatków Mirki. #!$%@?!!!

#patologiazewsi #gorzkiezale #poniedzialek
  • 25
@mus_tang: aż tak łatwo w hiperinflację (bo takiej by było tu potrzeba) nie wpadniemy, podobnie zresztą jak z tym tąpnięciem budżetu - niby ZUS (a raczej FUS) jest dużym obciążeniem, ale jakoś się co roku do niego dopłaca i jakoś się to toczy.

Podobnie będzie tu, a to trochę wzrośnie opłata paliwowa, a to akcyza, może jakieś nowe podatki, podwyżki cen mediów, tak więc to nie jest kwestia roku, dwóch czy
@xetrov: W tej chwili rządzący (obecni i nastepni) moga odebrać wszystko, suwerenność, wolność słowa, wolność wyznania, wolność gospodarczą, ale 500+ jest nie do ruszenia. Zwłaszcza jak sie namnozy dzieci poczętych tylko dla pieniędzy.
@Janusz_Radek: wiem, dlatego dla mnie to jest równorzędne z upadkiem ZUSu - nierealne w normalnych warunkach społecznogpospodarczopolitycznych. Będziemy się zadłużać, drukować pieniądze, opodatkowywać, modlić się o złoty deszcz, ale nie usuniemy tego, przecież wspomnienie o likdwidacji 500+ w kolejnej kampanii będzie równoznaczne przynajmniej trzem korwinohitlerom.
@xetrov: trzy korwinohitlery i pięć trochęgwałtów. W sumie niezdziwiłbym się gdyby nastepne wybory opierały się na zasadzie 'kto da więcej', bez merytorycznej dyskusji na temat przyszłości kraju. Żółci tysionc. Czerwoni tysiąć sto i darmowe mieszkania, zieloni 1500 ale ściągamy syryjczyków by na to #!$%@? itd.
@Voycjeshyna: z ciekawości, Ty być pracował na warunkach gorszych od takich kiedy nie pracujesz? U mnie na zakładzie stoi ochroniarz, starszy gość i twierdzi że jego firma mu płaci 4zł/g (oczywiście outsourcing nie wiadomo po co)- podejrzewam, że opisywana sprzątaczka pracuje na podobnych warunkach to nawet przez sekundę nie dziwi mnie jej decyzja.
@stan-tookie-1: No cóż, równie dobrze można nie pracować i żyć całe zycie na kredyt, zapożyczać się w prodewentach i szaleć do śmierci. Potem i tak mi będzie to wisieć, a z długiem niech sie bujają dzieci czy wnuki. No ale przynajmniej ja se pożyje.
@julianna_cebulanna: łeee to ta chociaż chce na wakacje je wydać. Ja już słyszałam od koleżanki, że jej znajoma planowała od razu składać wniosek żeby wreszcie móc kupić sobie jakieś tam buty i torebki. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko xD