Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak bardzo śmieszne wydaje się z dzisiejszej perspektywy to niedawne zafascynowane wolnym rynkiem na wykopie? Wiele osób pisało już o tym wcześniej, ale teraz pięknie widać, że faktycznie to co najbardziej kręci wykopkowego prawicowca to konserwatyzm społeczny a nie rzeczy związane z gospodarką. To co urzekało młodych ludzi w Korwinie to walka z systemem, a w sumie walka ze wszystkim, a nie sama wolność gospodarcza. Teraz tego nie widać, bo partia rządząca mocno się skompromitowała, ale tuż po wyborach prawie wszyscy na wykopie byli wręcz oczarowani wizją rządów PiS. Tępienie lewaków, odrywanie świń od koryta - to miał być raj na ziemi, każdy miał w dupie 500+ czy gospodarkę, najważniejsze było, że będą mogli zobaczyć tych wszystkich polityków i dziennikarzy mających buldupy. Nie liczyło się to kto ich zastąpi i czy będzie to miało sens, liczyła się sama zmiana i uwalenie paru ludzi.
Myślę, że idealnym ustrojem dla przeciętnego wykopka nie jest wolny, liberalny kraj ale kraj narodowo-socjalistyczny. Silne państwo ratujące swoje firmy przed zachodnimi, złymi korporacjami i zapewniające godną płacę i życie Polakom to skryte marzenie tych pseudo-wolnościowców. Z jednej strony będą ci pisać o Chinach i jak rozwijają się dzięki ciężkiej pracy ludzi, w tym dzieci (w Chinach popieram taki typ rozwoju dla jasności!) a z drugiej strony chcieliby wsadzać niektórych polskich pracodawców do więzienia. Dodatkowo nikomu też nie przeszkadza propaganda czy wbijanie jej do głów dzieci w szkołach od małego. O nie! Im przeszkadza to, że czasami propaganda nie jest taka, jakiej by chcieli, a nie to że istnieje. Gdyby w szkołach i w mediach cały czas atakowano lewaków, gejów i cyklistów to prawacy dostaliby masowego orgazmu.

Reasumując: dla 90% wyborców (źródło:dane zdupy) liczy się polityka społeczna a nie gospodarcza. Dlatego też wiele osób błędnie nie uznaje PiS za prawicę, a właśnie ta partia jest esencją prawicy (chadecji). Co najbardziej porusza ludzi? Nie zmiana systemu podatkowego, nie zmiana kwoty wolnej od podatku. Ludzi ruszają prawa gejów/ legalizacja marihuany/ przywileje kościoła czy dostęp do aborcji itd. I niestety to mnie boli, bo wolałbym, żeby partie skupiały się wyłącznie na gospodarce, a wszystkie sprawy społeczne załatwiały przez referenda.

Ps. Tak, generalizuję i wiem, że pieprzę bez sensu, dziękuje jeśli przeczytałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #neuropa #4konserwa #korwin
  • 13
@FireDash Odkąd pamiętam przeciwnicy Korwina na wykopie powtarzali jego wyborcom, że z Korwina i wolnego rynku się wyrasta i jak widać użytkownicy (nie wszyscy) wyleczyli się.
To co urzekało młodych ludzi w Korwinie to walka z systemem, a w sumie walka ze wszystkim, a nie sama wolność gospodarcza.


@FireDash: Dokładnie tak - a zafascynowanie (momentami graniczące wręcz z fanatyzmem) PiSem, jakie swego czasu przeżywał wypok, jest na to najlepszym dowodem. "Nagle" pojawia się "nowa" partia (trochę beka, ale co poradzisz - PiS faktycznie i przez długi czas był postrzegany jako partia "nowej jakości", "fajna", "chcąca zrobić coś
@FireDash: miałem taki okres w życiu, że włosy związane w przetłuszczonego kuca sięgały mi za łopatki, a poglądy polityczne odpowiadały mojemu wyglądowi. Wolny rynek stronk, regulacje be, państwo minimum, monarchia spoko, demokracja do dupy. JKM wydawał mi się wtedy rozsądną opcją, szczególnie że to były czasy, że ze wszystkich korwinizmów rzucał tylko argumentum ad hitlerum, nic o kobietach, LGBT czy muzułmanach (bo wtedy te dwa ostatnie nie były jeszcze żadną
a wszystkie sprawy społeczne załatwiały przez referenda


@FireDash:

Wielka mi różnica, czy swą wolę narzucać będzie "większość" poprzez referendum, czy "większość" przez swoich przedstawicieli w Parlamencie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@xvovx: wole zeby mi to narzucilo pare milionow osob niz 1-300, w kwestiach gospodarczych powinni sie wypowiadac specjalisci ale o tym czy moge sobie zapalic marihuany czy o tym czy kobieta moze przeprowadzic aborcje to ludzie sami powinni zdecydowac, bo to nie jest skomplikowana wiedza ekonomiczna i politycy czesto mieszaja w to swoje wlasne chore pomysly
wole zeby mi to narzucilo pare milionow osob niz 1-300


@FireDash:

Ja tam bym wolał aby nikt nie narzucał, ale to takie moje małe odchylenie. ;)
A te 1-300 nie narzuca swojej woli ot tak sobie, sama z siebie, tylko z woli tych paru milionów - więc ponownie stwierdzam brak zasadniczej różnicy. Może poza tym, że opcja z referendami jest bardziej kosztowna.

w kwestiach gospodarczych powinni sie wypowiadac specjalisci


Wypowiadać to
@xvovx: aktualnie wybory polegaja na tym, ze robi sie szopke, zeby wygrac, gdyby partie przedstawialy scisle programy, a potem wyborcy mocno pilnowaliby realizacji tych pomyslow to wtedy nie byloby roznicy czy zadecyduje polityk czy referndum, teraz praktycznie niczego nie wiesz o partiach, ktore wygrywaja
aktualnie wybory polegaja na tym, ze robi sie szopke, zeby wygrac, gdyby partie przedstawialy scisle programy, a potem wyborcy mocno pilnowaliby realizacji tych pomyslow to wtedy nie byloby roznicy czy zadecyduje polityk czy referndum, teraz praktycznie niczego nie wiesz o partiach, ktore wygrywaja


@FireDash:

Nie wiem jak ty, ale ja wiem całkiem sporo. Od jakiś 17 lat w miarę możliwości na bieżąco śledzę scenę polityczną i wiem mniej więcej czego po
@FireDash: to, o czym piszesz to jest tymczasowy efekt kampanii wyborczej PiS. Wtedy się to zaczęło. To był zaprojektowany i zrealizowany plan, którego celem było wzbudzanie określonych emocji kojarzonych z PiS. Władowano w to pewnie ogromne środki. Korwin, nawet gdyby chciał, i tak by się nie przebił z postulatami czysto gospodarczymi. Musiał grać tak jak pisiory rozgrywały grę.
@FireDash: Ciekawy wpis, ale zawsze kisnę z czegoś takiego :

Myślę, że idealnym ustrojem dla przeciętnego wykopka


A Ty nie jesteś przeciętny? :) Jesteś jakimś wyjątkowym i delikatnym płatkiem śniegu jak prawdopodobnie @mnik1 i @polecam_poczytac_heideggera ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taka retoryka "odcinania się od plebsu" jest śmieszna, ale i często stosowana w rzeczywistości przez tzw. "wykształciuchów" (czyli "elity intelektualne" 30+, wychowane jeszcze na socjal-propagandzie) lub odrzuconych
@FireDash: Dla 90% wyborców liczą się emocje, a nie fakty. Polityka społeczna dostarcza emocji, polityka gospodarcza to nudne cyferki.
Do ludzi bardziej przemawia ckliwa historyjka o biednych rodzicach, którym aparat państwowy zabiera dzieci bo nie mają 500+ niż mowa to tym, żeby rozbudowywać fabryki i inwestować w przemysł to ludzie będą mieli pracę i pieniądze.
I z drugiej strony łatwiej jest nastraszyć ludzi PiSem, że przyjdą i zjedzą dzieci, że będzie
@FireDash: najbardziej dziwi mnie fakt, że korwin i wipla tak mocno atakowali PO i komora, a teraz kiedy socjalistyczny PiS szaleje w rozdawaniu kasy podatników to wszyscy siedzą cicho. Może ryba psuje się od głowy, i to nie tylko wyborcy korwina są psychoprawakami, ale i liderzy?