Wpis z mikrobloga

Dobra, czas to rozstrzygnąć.

Od paru miesięcy spieramy się konkretnie o #500plus, według mnie obrzydliwość traktującą ludzi jak bydło rozpłodowe. Po moich wizytach w #zabka zauważam, że ostatnio bywa tam więcej patologii. Szczytem wszystkiego był koleś nawalony jak szpadel za którym do sklepu weszła jego kobieta z dwójką dzieci: może 3 i 5 lat.

Wiele wpisów pod tagiem również wskazuje na jakby cudowne rozmnożenie sebiksów i karyn w lokalnych monopolowych. Chociaż z drugiej strony może to być błąd poznawczy (atrybucji czy czegoś w tym stylu): kiedyś patus w sklepie był widokiem nieprzyjemnym, ale mało osób wiązało jego widok z wypłatą z tego czy tamtego programu socjalnego, teraz wielu z nas niejako odruchowo utożsamia go z pińcet plus.

Dlatego mam takie #pytanie do osób pracujących w sklepach spożywczych lub posiadaczy/ajentów takich sklepów: czy sprzedaż alkoholu, papierosów i podobych używek wzrosła u Was znacząco w ciągu ostatnich 2 miesięcy? Czy widać różnicę w składzie klienteli (na przykład proporcjonalny wzrost liczby sebów i januszy kupujących swoje hehe piwko)?

#januszebiznesu #ankieta #pieniadze

P.S. Skąd w ogóle wziął się tag #kiciochpyta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy 500 plus miało wpływ na sprzedaż alkoholu i rodzaj klienteli Twojego sklepu?

  • Sprzedaż wzrosła, ale ludzie tacy sami 5.0% (11)
  • Sprzedaż wzrosła i patologii jakby więcej 23.3% (51)
  • Sprzedaż jak zawsze, wszystko po staremu 11.4% (25)
  • Usuń konto, antypolaku (✌ ゚ ∀ ゚)☞ 60.3% (132)

Oddanych głosów: 219

  • 15
@bygsyti: ale o czym ty piszesz... wg. danych jakie ostatnio podawali, w największych miastach rozpatrzono ok. 30% wniosków, w mniejszych miejscowościach do 50%. Ile osób faktycznie dostało już kasę z 500+, tego nie wiadomo. Wśród moich znajomych na 10osób dostała tylko jedna, mieszkająca na wsi. Takie pytania, to może za pół roku.
@deav: Nawet jeśli tak jest, to coś już powinno być widać. To co napisałem, to była #truestory: babka i facet około 40 lat. Ona była trzeźwa (ale raczej normalna z twarzy), a on tak naprany, że ledwo stał na nogach. Ja jestem umiarkowanym miłośnikiem gatunku ludzkiego, ale przez moment zrobiło mi się naprawdę smutno... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przy kasie westchnąłem do babki "widzę, że 500