Wpis z mikrobloga

Zawsze bawi mnie oburzenie, że w Boże Ciało odbywają się procesje na których dzieci sypią kwiatami. Nie szkłem z tłuczonych butelek, nie kamieniami, tylko kwiatami, co ma oczywiście swoją symbolikę.

Ktoś zapyta, co z kosztami porządkowania ulic po procesji? Są to często koszta znacznie mniejsze w porównaniu z pracami po najróżniejszych lokalnych imprezach i manifestacjach. Po to płacisz podatki, żeby na ulicach był porządek nawet wtedy, gdy raz do roku w ramach święta kościelnego kilka dziewczynek rzuci pod Twoje nogi parę kwiatków.

Dzisiaj w każdym przeciwniku Kościoła budzi się środowiskowy aktywista zatroskany o budżet miasta. Nie bądźcie śmieszni - najpierw zacznijcie tępić tych, którzy w każdy weekend zaśmiecają parki, plaże albo bawią się nad Wisłą w Warszawie (na przykładzie mojego miasta) zostawiając po sobie dużo większy bałagan.

#katolicyzm #wiara #bozecialo
Pobierz
źródło: comment_gCK1OJgH0z5Yh8corTUtI6PhBTWKrHrV.jpg
  • 66
@Venro zawsze się znajdzie ktoś komu będzie coś przeszkadzać. Kościół ma dużo zapalonych przeciwników i ot moga się przyczepic do kwiatów. Sam do kosciola nie chodzę, ale nie mam nic przeciwko jak ktos chodzi, a co do kwitów na ulicy, jak dla mnie mogli by to robic czesciej, fajnie sie idzie potem, ladnie pachnie, dobra odskocznia od trawnikow w psich gównach i butelkach po piwie w rowach.
@Venro: dokładnie, tylko laicyzacji potrzeba w Polsce. Idealny grunt pod najazd islamu, co widać w pozostałej części Europy. Natura nie zna próżni i miejsce jednej religii zajmie zaraz druga, tylko, że obca.

A więc plujcie dalej na tradycję i swoje korzenie, tak trzymać wykopki i reszta.
@torunskizlodziej:

klasyczne wykręty. To jest banalnie proste: śmiecisz - posprzątaj. Fakt, że inni śmiecą bardziej i częściej nie powoduje, że twoje śmiecenie jest usprawiedliwione. Potrafisz to pojąć?


Zakażmy korzystania z samochodów i wszelkiego transportu publicznego, bo to generuje spaliny i zanieczyszcza środowisko. Przecież to absurdalne. Musisz zrozumieć, że procesja kościelna z rzucaniem kwiatów nie jest żadną formą wandalizmu.

@durielek:

ale jak raz do roku ta sama ulica przebiegnie maraton to
Zakażmy korzystania z samochodów i wszelkiego transportu publicznego, bo to generuje spaliny i zanieczyszcza środowisko. Przecież to absurdalne. Musisz zrozumieć, że procesja kościelna z rzucaniem kwiatów nie jest żadną formą wandalizmu.


@Venro: Absurdalne jest robienie wyjątków dla kościołów i przyznawanie im całkowicie niezasłużonych przywilejów. Jak ktoś organizuje jakąkolwiek imprezę - maraton, koncert itp. na ulicach miasta to po pierwsze musi to zgłaszać w odpowiednich urzędach, po drugie musi posprzątać śmieci po
Ale Kościół nie płaci


@BarekMelka: płaci.
Kościół to ludzie. Wszyscy wierzacy. Każdy z nas płaci podatki, tak samo jak i niewierzacy.
Mnie np w ogóle nie interesuje pilka nożna-a z moich podatków jest finansowana także.
Gdyby był wybór, zadeklarowalabym na to, na co mi pasuje. Podejrzewam, że każdy by tak zrobił. Póki co,takiej możliwości nie ma,więc wszyscy płacą na wszystko.
@Venro: tak dzisiaj jest święto łamania drugiego przykazania

4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy
Pobierz
źródło: comment_dtIDtcHt7ySceFpf1leKbyafQb8J9ngJ.jpg
@BarekMelka: zla analogia.
Członkowie Kościoła go tworzą, a nie są jedynie do niego zapisani.
Firma bez pracowników jakoś tam może istnieć (w sensie formalnym), Kościół bez wierzących - nie, bo nie ma racji bytu.