Wpis z mikrobloga

Zawsze bawi mnie oburzenie, że w Boże Ciało odbywają się procesje na których dzieci sypią kwiatami. Nie szkłem z tłuczonych butelek, nie kamieniami, tylko kwiatami, co ma oczywiście swoją symbolikę.

Ktoś zapyta, co z kosztami porządkowania ulic po procesji? Są to często koszta znacznie mniejsze w porównaniu z pracami po najróżniejszych lokalnych imprezach i manifestacjach. Po to płacisz podatki, żeby na ulicach był porządek nawet wtedy, gdy raz do roku w ramach święta kościelnego kilka dziewczynek rzuci pod Twoje nogi parę kwiatków.

Dzisiaj w każdym przeciwniku Kościoła budzi się środowiskowy aktywista zatroskany o budżet miasta. Nie bądźcie śmieszni - najpierw zacznijcie tępić tych, którzy w każdy weekend zaśmiecają parki, plaże albo bawią się nad Wisłą w Warszawie (na przykładzie mojego miasta) zostawiając po sobie dużo większy bałagan.

#katolicyzm #wiara #bozecialo
V.....o - Zawsze bawi mnie oburzenie, że w Boże Ciało odbywają się procesje na któryc...

źródło: comment_gCK1OJgH0z5Yh8corTUtI6PhBTWKrHrV.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@Venro: Ta, już widzę jak wszyscy, nawet wyznawcy innych religii i niewierzący, z radością płacą podatki, żeby utrzymywać z tego kościół i jeszcze sprzątać po jego procesjach. To w takim razie zacznijmy płacić z podatków na utrzymanie wszystkich uznawanych religii, bo przecież powinno być sprawiedliwie, co nie? Dostają wszyscy albo nikt
Mueheheh.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: spoko, tyle że debata od kilku dni odnosi się do procesji, zgomadzeń, uroczyśtości, itd w Polsce, chyba że chciałeś podać jako przykład to, jak ta kwestia roziązana jest w innych krajach, np. UK.
  • Odpowiedz
@Venro: Do kościoła rzadko zaglądam chociaż jestem katolikiem.Od kilku lat chodzę na procesję,bo jakoś tak mi się spodobało.Jest tak gremialnie i pokojowo.Bez nienawiści i zażenowania.I te kwiatk kolorowe rozrzucane.Tylko zawsze znajdzie się jakiś #!$%@? burak,debil i psuje klimat bo:,,co to za pochód,ja muszę przejechać natychmiast,bo na grylla sie spieszę"!

  • Odpowiedz
@Norskee:

Ta, już widzę jak wszyscy, nawet wyznawcy innych religii i niewierzący, z radością płacą podatki, żeby utrzymywać z tego kościół i jeszcze sprzątać po jego procesjach.


Jeżeli jesteś niewierzący albo wyznajesz inną religię, to zorganizuj swoją procesję. Ja nie mam nic przeciwko. Co więcej, nie mam również nic przeciwko temu, żeby miasto po Tobie posprzątało. Moja babcia od wielu lat nie świętuje Sylwestra, co jednocześnie nie oznacza, że oburza się,
  • Odpowiedz
@Venro: Chyba jesteś niepoważny. Żadnego budżetu nie stać na "sprawiedliwy podział". Pieniędzy nikt nie powinien dostawać. Żadnych wypływów z państwa do kościoła i normalne opodatkowanie jego pracy - i dokładnie tak samo z każdą inną instytucją wyznaniową. Tak samo nie ma żadnego powodu, żeby taki przedmiot jak "religia" był w szkole - nieważne czy opcjonalnie, czy obligatoryjnie. Etyka jak najbardziej, religioznawstwo również, ale nie "religia"
  • Odpowiedz
@Venro: mnie tam #!$%@? wszyscy blokujacy ulice i robiacy syf. Kosciol, biegacze, rowerzysci, samochodziarze, zwiazkowcy, pielegniarki, kodowcy, narodowcy i gornicy. A, rolkarze tez. Wiec nie mow mi co mi przeszkadza bo gowno wiesz.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Chyba nie rozumiesz czym jest dyskusja. Napisanie komuś na początku interakcji "Ty, kodowiec" to nie jest dyskusja, buraku, więc żadne twoje śmieszne prawo kogośtam wykopane z wikipedii nie ma tutaj żadnego zastosowania
  • Odpowiedz