Wpis z mikrobloga

Pamiętacie znalezisko o dwoch muzułmańskich uczniach w Szwajcarii, którzy odmówili podawania ręki nauczycielce?
A wiec jest finał tej sprawy. Dyspensa została zniesiona i gówniarze maja obowiązek podawania ręki wszystkim nauczycielom. W razie kolejnej odmowy, rodzicom grozi mandat w wysokości nawet do 5000 CHF
Oczywiscie to prawo stosuje się do wszystkich uczniów, a nie tylko do tych dwóch.
Władze stwierdziły, ze

Interes publiczny w zakresie równości kobiet i mężczyzn, jak również w zakresie integracji obcokrajowców jest o wiele ważniejsza niż wolność przekonań i wiary.



@Mooops123: Czyli jednak miałem rację
Artykuł po #francuski
#szwajcaria #prawo #islam
  • 11
@yeloneck: Nie wiem, czy wszędzie jest tak samo, ale u dzieciaków mojej kumpeli, wygląda to tak, że wchodząc do sali witasz się z nauczycielem, który stoi przy wejściu. Coś jak piłkarze przed meczem.
@Jarczur: Nie od dzisiaj wiadomo, że wykop to siedlisko hipokryzji i miejsce nieprzyjazne dla logiki, dobre i słuszne jest to co pasuje do aktualnych trendów.
@reflex1: A to jest akurat interesujące, pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju. Ciekawe czy to dotyczy kilku szkół czy może całego kraju.
@FireDash: Całego kraju. Nawet w momencie, kiedy o akcji zrobiło się głośno (czyli jakiś miesiąc temu), Simonetta Sommaruga, która jest odpowiedzialna za resort sprawiedliwości i policji (czlonek partii socjalistycznej, czyli Lewak) powiedziała:

Le refus d'écoliers musulmans de serrer la main de leurs enseignantes pour des motifs religieux ne peut pas être accepté. Ça ne va pas du tout lorsqu'un enfant ne serre pas la main d'un enseignant. La poignée de main
@Damian1998: Szkoda, ze to w Szwajcarii.
A dwa chodziło, o to, ze

wasze przekonania kolidują z naszymi, a nasze są ważniejsze, wiec możecie się walić na ryj.


Tylko to tak ładnie powiedziane. W końcu to Szwajcaria, mistrzowie dyplomacji.