Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, może mądre, może głupie nie wiem. Jak policzyć ilość osób pracujących przy danym stanowisku w ciągu zmiany? Mam stanowisko na które osoby z hali przychodzą jeżeli na ich stanowiskach nie ma nic do roboty. I tak przykładowo, od 6 do 14 pracuje na tym stanowisku stała ekipa 3 osoby. Jednak od 8 do 10 przychodzą 2 osoby i wtedy pracuje 5 osób. Później od 12 do 14 przychodzą 4 osoby i wtedy sumarycznie jest 7 osób. Jak to mądrze policzyć żeby wiedzieć ile średnio osób pracowało na tym stanowisku w ciągu 8 godzin. Potrzebne mi to jest do naliczenia robocizny.
#matematyka #zarzadzanie #pracbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@organicus: Moja propozycja jest taka. Policz ile w sumie godz. pracują wszyscy na tym stanowisku jednego dnia i podziel to przez osiem (czyli dniówka) i wtedy masz ilość dniówek na danym stanowisku jednego dnia?
  • Odpowiedz
@organicus: 1/liczba godzin razy liczba ludzi o danej godzinie. Sumujesz tak wszystkie godziny i tyle. Np. jak dwie osoby pracowały 10-12 i 4 osoby 12-14, to średnia będzie 2x2/4+4x2/4=3, czyli średnio pracowały 3 osoby w ciągu każdej godziny.
  • Odpowiedz