Wpis z mikrobloga

Mircy, mój #rozowypasek wyjechał do przygranicznej miejscowości koło Białorusi. Nie przekraczał granicy, ale #smartfon już się łączył z #bialorus.
Właśnie przyszło mi do zapłaty 170 ziko za pobranie 4,5MB danych w roamingu. W telefonie oczywiście był full odblokowany #roaming także normalnie łączył się z silniejszą siecią Białoruską. Czy można jakoś reklamować w #play takie rzeczy? W końcu różowy nie przekroczył granicy.
#kiciochpyta
  • 13
@majk3l: Jasne, że tak. Mój tata kiedyś reklamował jakieś połączenie z zagranicą, za które przyszło mu dużo kasy. Napisał, że nie dzwonił i koniec. Zapłacił ten rachunek ale następny był wystawiony pomniejszony.
@majk3l: Nie ma znaczenia czy ktoś przekroczył czy nie, sieć widzi fakty, a te mówią o podłączeniu się do najbliższego nadajnika, który akurat był zagraniczny. Możesz złożyć reklamację ale odpowiedź będzie zapewne niespodzianka :)
@majk3l: nie wiem czy uda sie reklamacja, aczkolwiek warto sprobowac. na przyszlosc - jeśli nie wyjezdzacie czesto za granice, warto zablokowac roaming miedzynarodowy i transmisje danych w roamingu. wlasnie w przypadku takich zdarzeń.