Wpis z mikrobloga

@Ark00: mam Texture managera, który trzyma wszystkie texturki mapki, a obiekty w tablicy zawiera między innymi koordynaty, gdzie i na jakim obrazku są. A tablica po to by trzymać każdy kwadrat mapy, po którym będzie(lub nie będzie) mogła poruszać postać/statek bo o piratach będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
a obiekty w tablicy zawiera między innymi koordynaty, gdzie i na jakim obrazku są.


@levil: aha, czyli pole gry będzie wielkości 10k x 10k? Trochę duże imo. Dodatkowo wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby przykładowo by to texture manager trzymał informację o każdym spricie, tzn. arkusz oraz koordynaty na danym arkuszu, a tablica zawierałaby tylko jakieś identyfikatory po których można by uzyskać z managera danego sprite'a.
@levil: ano, jeśli jest tak jak myślę, to w tablicy pól przechowujesz informacje o tym samym spricie jeśli występuje on wielokrotnie na mapie (a zapewne tak, choćby jakieś sprity wody). Więc mógłbyś stworzyć sobie przykładowo jakiegoś enuma trzymającego informacje o każdym dostępnym spricie i przez niego uzyskiwać dostęp do nich, zamiast za każdym razem przekazywać pozycję i wymiar sprite'a na arkuszu. Powinno to być szybsze, zwłaszcza przy tak dużej tablicy.
@Ark00: Ciężko stwierdzić, to pierwsza moja przygoda z robieniem gry, na planie siatki planuje wyświetlać teren oraz przedmioty na nich, żeby jakoś ogarnąć proceduralne tworzenie map
@levil: czyli standard. Ok, nie zrażaj się, ale może przemyśl sobie niektóre pomysły co do gry, np. ta wielkość mapy 10kx10k, na MMO to byłaby już spora plansza.
@levil: Jakie iterowanie znowu?

Przecież żeby załadować jakieś tekstura[x] to nie trzeba nic "iterować", to jest operacja "natychmiastowa" tzn w czasie O(1) a nie jakieś O(n) jak by było w pętli. Chyba że to bez sensu jest zaimplementowane na jakiejś np liście.

Zwykła tablica i już.
@rfree: przez iterowanie miałem na myśli przechodzenie przez kolejne komórki tej tablicy, by uzyskać zmienna zwierajacajej pozycje gdzie na obrazku jest jego tekstura
@levil: Nie opisałeś nigdzie co tak w sumie chcesz zrobić. Może to opiszesz dokładnie.

W każdym razie, prawie na pewno da się to zrobić bez iterowania.
nie będzie opóźniało rysowania mapy w grze, tym bardziej jak będzie na niej coś więcej niż tylko teren. I tak samo przy jeszcze większych rozmiarach


@levil: ale jak to? niech sobie będzie ta mapa 10k na 10k ale po co iterować ciągle?
Może zrób sobie jakiś obiekt indeksu w którym będziesz miał te najważniejsze rzeczy i po tym iteruj.