Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie jak sprawdzić czemu podanie o kartę płatniczą zostało odrzucone? Ponoć jest jakaś strona gdzie można się dowiedzieć, niestety zgubiłam kartkę z notką od Pani w banku i już mi się płakać chcę. Właściwie to dzisiaj płakałam w Aldim jak kretynka po kolejnym odrzuceniu mojego wniosku tym razem w Barclays.
Historia wygląda tak w skrócie, że po przyjeździe do Anglii założyłam konto w Santanderze. Nie chcieli dać mi od razu karty płatniczej bo wpier powiedzieli, że muszę mieć to konto parę miesięcy i dopiero mogę się starać o kartę płatniczą, późniejsze spotkania wyglądały podobnie, zawsze tłumaczyli, że jeszcze muszę poczekać bo na ten moment nie mogą mi jej przyznać, po blisko roku powiedzieli, że nie mogą mi dać karty płatniczej ale mogą mi dać jakąś inna, którą będę mogła płacić a później z konta online spłacam to czy jakoś..nie była to karta kredytowa bynajmniej. #!$%@?łam się i za radą poszłam do Barclays.
Umówiłam się na spotkanie, żeby przenieść konto.
W Barclays Pani chyba na szybkości chciała to zrobić nie sprawdzała żadnych dokumentów poza paszportem wyglądało na to, że nie będą robić problemów. Zapytałam też o możliwość karty kredytowej z przyszłości, wysłała wniosek i z góry powiedziała, że będę ją miała. Ogólnie nie ma problemu karta płatnicza+kredytowa, zero problemów, tylko że sobota to ona mi jeszcze nie może tego potwierdzić, ALE NIE BĘDZIE ŻADNYCH PROBLEMÓ, zadzwoni do mnie w tygodniu żebym tylko podeszła i podpisala jakis dokument.
Nie zadzwonila. Po tygodniu przyjechalam nikt nic nie wiem wtf ze zadzwonia do mnie teraz juz za pewno.
Oczywiscie nikt nie zadzwonil.
Pojechalam dzisiaj dowiedziec sie co i jak i widze jest ta sama typiara co mi otwierala konto pytam wtf ona, ze odrzucona moj wniosek, powod niewiadomy, probowalam wyciagnac informacje ale wychodzi na to, ze niby nie wiedza czemu. Mowie, ze dostalam karte kredytowa i pin i co z tym mam zrobic skoro nie mam karty platniczej. Wg to nie problem, moge normalnie splacac. No ja #!$%@? ja juz nie wiem bo mi sie wydaje, ze jednak nie...dodam, ze mam konto Basic Account w Santanderze i tą kartą mogę tylko wypłacać kasę z bankomatu.
Proszę mirki i mirabelki o pomoc bo już nie wiem co robić poza kolejnym podejściem do innego banku...

#emigracja #uk #anglia
  • 18
@zebowawrozka: dali ci kartę kredytową a nie chcą dać debetowej? Polecam bank TSB. Z debetową nie powinno być problemu, natomiast żeby dostać kredytową trzeba mieć historię na rachunku, regularne wpłaty co miesiąc na konto w określonej wysokości itd.
@wrzesien: skargę złożyłam w Santanderze, właściwie to nawet nie dostałam żadnej odpowiedzi.. czego mogę dokładnie oczekiwać od tej firmy, podadzą mi powód dlaczego nie mogą mi przyznać karty płatniczej czy jak to wygląda? znasz jakiś przypadek? dzięki z góry.
@zebowawrozka: Nie znam przypadku, kiedy by nie chcieli dać karty płatniczej. Kilka razy miałem problemy innej natury, najpierw pisałem list do instytucji finansowej, opisując dokładnie swój problem i proponując satysfakcjonujące mnie rozwiązanie. Jeśli nie dostałem odpowiedzi, to pisałem do regulatora i załączałem dokumentacje sprawy oraz kopie korespondencji z firmą.
@zebowawrozka: Nawet nie czytałem do końca i po kilku pierwszych linijkach od razu poradzę ci, żebyś poszła do Lloyds.

Olej jakieś santandery i inne szmery bajery, które mają wymagania i regulamin z dupy wyjęte.

Ja konto założyłem w tydzień po przyjeździe (to też dzięki temu że nie chciało mi się w pierwsze dni łazić po bankach) i kartę dostałem 3 dni później. Na spotkaniu miła Pani, zaoferowali kawkę, pożartowaliśmy sobie i
@zebowawrozka: Nie dali karty płatniczej powiązanej z rachunkiem bieżącym? To się wydaje absurdalne, bo przecież można ustawić zerowy overdraft. Dostałaś jednocześnie kartę kredytową, w tym samym banku? Z jakim limitem? Ale znając standardy w UK, to pewnie jest możliwe. Idź do Lloyd's, tam Ci dadzą bez problemu. A pierwsza kartę kredytową polecam brać w Capital One, dostałem z bardzo krótka historią kredytową w UK.
@zebowawrozka: Wiekszosc bankow korzysta z historii kredytowej z zewnetrznych firm, np z Experian. Nie wydali ci karty bo widocznie masz zla historie kredytowa. Najlepiej sproboj sie dowiedziec w banku w jaki sposob sprawdzaja nowych klientow, czy korzystaja ze swojej wlasnej bazy czy z zewnetrznej. Jak ci nie powiedza to i tak warto sie skontaktowac z kilkoma firmami ratingowymi, przynajmniej sie dowiesz dlaczego twoj wniosek byl odrzucony.

Powodow moze byc wiele, brak
@entaroadun: Próbowałam sprawdzić swoją historię kredytową na stronie Noddle (taką stronę polecił mi Pan z obsługi klienta Barclays) o dziwo nie mogłam bo... nie mam karty płatniczej. Tak #!$%@?ąc też był zdziwiony moją sytuacją... Umowa na dom jest na mnie i mojego chłopaka (z tym, ze jego konta są realizowane wszystkiego rachunki za dom) pracuję od kiedy tylko przyjechałam bez żadnych przerw z dobrym regularnym przychodem, wszystkie dokumenty jak jak najbardziej
@zebowawrozka: nie wiem, niemniej strasznie dziwne, karta platnicza to karta platnicza, kredytowa jest trudniej dostac i trzeba aplikowac, ale na debetowej nawet nie mozna przekroczyc stanu konta (chyba ze przy transakcjach offline). W ogole wszedl w tamtym roku przepis ze juz 11 latkom mozna wydawac karty platnicze (nie przedplacone, tylko normalne debetowe ale polaczone z kontem doroslej osoby).
@entaroadun: Uwierz mi, że wszyscy w pracy byli zdziwieni poza dwoma koleżankami, które miały podobną sytuację. Jest to dziwne i najgorsze jest to, że wszystko tajemnica bo już wcześniej laska w Santanderze powiedziała, że mam bardzo dobrze prowadzone konto, pracuję w NHS co jest na plus... no i tyle wiem i pewnie się nie dowiem :D