Wpis z mikrobloga

Jaki kask do max 700zł polecacie? Oglądam się za HJC IS-17, chyba jeden z lepszych kasków w tej cenie. Moje wymagania:
- przynajmniej poliwęglan
- blenda

Nie wiem czy brać szczękowy, czy integralny.

#motocykle
  • 20
Integry w tej cenie z termoplastiku, a tego chciałbym właśnie uniknąć.

@Kosiak: W tej cenie akurat prędzej znajdziesz sensownego integra niż szczękowca. IS-17 jest ok, dużo ludzi w nim jeździ, stąd mocno podzielone opinie, ale ogólnie prezentuje się bardzo ok. W tej cenie zobacz sobie jeszcze Sharka S900. Najtańsza sensowna szczęka to moim zdaniem Nolan N104, tańszy jest tylko HJC SY-MAX III, ale nie wiem czy jest sens kupować szczękowca, nawet
@Khroux: niestety ale jestes w bledzie. termoplastik i poliweglan sie roznia. z termoplastiku sa robione tanie i srednie kaski, z poliweglanu/ wlokna szklanego to juz wyzsza i wysoka polka. praktycznie kazdy producent najwyzszych polek zapewnai wszystkie mozliwe certyfikaty. miedzy poliweglanem, a termoplastikiem jest taka roznica, ze termoplastik potrafi sie rozprysnac, a poliweglanowy kask tylko peka (nie rozrywajac sie)
@Stitch: Drogi Mirku. Wiem, że nie ma sensu się sprzeczać w internecie, jednak wiedz, że to jeden #!$%@?. I jak ktoś Ci powiedział inaczej, to Cię okłamał. Poliwęglany to nazwa substancji chemicznych składających się z łańcuchów węglowych (sprytnie to wymyślili z tym "poli"). Praktycznie każdy plastik to też poliwęglan. Termoplastik to nazwa własna na plastik utwardzany termicznie, różne firmy robią to o różnym składzie, ale jest po prostu formowany termicznie i
@Stitch: No właśnie. Fajny art. Dzięki. Zwróciłem uwagę na:

1.Termoplastik (ang. Thermoplastic) – polimer, który pod wpływem temperatury staje się plastyczny

3.Polycarbonat (poliwęglan) – termoplastyczne polimery.

Czyli dokładnie to samo.
A tanie kaski LS2 okazuje się mają całkiem sensowna skorupę:

Kaski LS2 wytwarzane są w technologii HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology Resin). Jest to technologia łącząca poliwęglan z żywicą polimerową.
ale nie wiem czy jest sens kupować szczękowca


@Glenroy: oczywiście że jest, ale nie po to żeby jeździć z podniesioną przyłbicą bo to głupota, tylko po to (oprócz znacznie wygodniejszego zakładania/zdejmowania) żeby szybko i wygodnie móc zapalić :D schuberth here :)